Wybierz region

Wybierz miasto

  Agro-Handel pokochał konie

  Autor: lic

  2000-05-23, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  GAZETA POZNAŃSKA, wtorek 23.05.2000 Jeździectwo Nowy klub jeździecki w Wielkopolsce Agro-Handel pokochał konie Zawody konne w Śremie zorganizowane przez klub Agro-Handel miały ciekawą oprawę.

  GAZETA POZNAŃSKA, wtorek 23.05.2000

  Jeździectwo Nowy klub jeździecki w Wielkopolsce
  Agro-Handel pokochał konie  Zawody konne w Śremie zorganizowane przez klub Agro-Handel miały ciekawą oprawę.

  Na mapie Wielkopolski ponad rok temu pojawił się nowy Klub Jeździecki - Agro-Handel.


  Śremska firma Agro-Handel ze sportem jest związana nie od dzisiaj. Od wielu lat sponsoruje lidera leszczyńskiej Unii - żużlowca Romana Jankowskiego oraz trzecioligowych piłkarzy Obry Kościan. W listopadzie 1998 roku na spotkaniu założycielskim powołano do życia klub jeździecki AgroHandel, a prezesem został Jan Ciesielski. Przez ponad rok klub zajmował się głównie rekreacją - m.in. nauką jazdy konnej, organizował popularne obozy ,,tydzień w siodle' oraz brał udział w różnego rodzaju festynach. Niedawno klub Agro-Handel zorganizował w pełni profesjonalne zawody w skokach przez przeszkody. Na specjalnie przygotowanym parkurze na stadionie MOSiR-u w Śremie na starcie stanęło 150 koni, 100 zawodników z 60 klubów. Ilość startujących przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Dopisała również publiczność, przez trybuny śremskiego obiektu przewinęło się kilka tysięcy kibiców. To sprawiło, że działacze klubu Agro-Handel chcą raz jeszcze zorganizować podobną imprezę.

  Klub jeździecki Agro-Handel na razie jest na dorobku. Jego barwy reprezentuje trzech doświadczonych zawodników - Robert Skrzypczak (który także jest trenerem sekcji), Błażej Czajka oraz instruktorka Joanna Klimczak. Dotychczasowe sukcesy klubu są zasługą Skrzypczaka, który zajął 1 miejsce w okręgowych zawodach w Racocie oraz drugie lokaty na podobnych imprezach w Ostrowie, Sypniewie i Szczecinie.

  - W tej chwili w klubie trenuje około 20 dzieci. Mamy swoją stajnię sportową w Olszy koło Śremu. Obok niej powstaje nowa, która będzie miała charakter rekreacyjny - wyjaśnia wiceprezes klubu, Beata Kokocińska. - Klub dysponuje 15 końmi, przy czym dwa najlepsze - Moran i Cynik - są własnością prezesa Ciesielskiego i przebywają na poznańskiej Woli - dodaje.

  LIC

  Wyniki zawodów

  Konkurs kl. ,,P'(o puchar burmistrza Śremu)

  1. Hubert Kierznowski/Oscar (Abaria Iwno)

  2. Krzysztof Ludwiczak/Idajos (KJ Przybyszewo)

  3. Wiesław Ficek/Wróżka (KJ Jantarów)

  Konkurs kl. ,,L' Styl (o puchar prezesa ZPPSL)

  1. Sławomir Kaczmarek/Czarodziej (KJ ,,WSG' Kościan)

  2. Sławomir Kaczmarek/Butan (KJ ,,WSG' Kościan)

  3. Marta Stroińska (KLJ Kiekrz)

  Konkurs kl. ,,N' (o nagrodę starosty powiatu śremskiego)

  1. Krzysztof Ludwiczak/Doram (KJ Pałac Przybyszewo)

  2. Hubert Kierznowski/Oscar (Abaria Iwno)

  3. Krzysztof Ludwiczak/Silver (KJ Pałac Przybyszewo)

  Sonda

  Letnich atrakcji w moim mieście jest...

  • jak na lekarstwo. (79%)
  • na tyle dużo, że często nie wiem co wybrać. (10%)
  • wystarczająco, ale mogłyby być ciekawsze. (10%)