Wybierz region

Wybierz miasto

  Nie pogodzili się ze spadkiem

  Autor: Radosław Patroniak

  2000-05-22, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  GAZETA POZNAŃSKA, poniedziałek 22.05.2000 Piłka nożna Lech Kreisel wygrał 3:1 z Ruchem Radzionków Nie pogodzili się ze spadkiem Piłkarze Lecha Kreisel pokazali w sobotę, że za wszelką cenę chcą się utrzymać ...

  GAZETA POZNAŃSKA, poniedziałek 22.05.2000

  Piłka nożna Lech Kreisel wygrał 3:1 z Ruchem Radzionków
  Nie pogodzili się ze spadkiem  Piłkarze Lecha Kreisel pokazali w sobotę, że za wszelką cenę chcą się utrzymać w piłkarskiej ekstraklasie.

  Przed tygodniem sytuacja Lecha Kreisel w tabeli I ligi wyglądała niemal beznadziejnie. Po sobotnim zwycięstwie jego szanse na utrzymanie niestety nie wzrosły radykalnie, ale cieszy to, że przy Bułgarskiej nikt nie pogodził się ze spadkiem.


  Iskierka nadziei wciąż się więc tli. Podobnie zresztą jak w ŁKS-ie. Mimo to łodzianie już w sobotę złożyli broń, czemu dał wyraz trener Bogusław Pietrzak, po przegranym 1:3 spotkaniu z Górnikiem w Zabrzu. ,,Nasz spadek do II ligi staje się faktem' - stwierdził szkoleniowiec zespołu, który przed dwoma laty sięgał po mistrzostwo Polski.

  Dużo zależy od innych

  Zakładając, że w środę lechici w Zabrzu wzniosą się na szczyty swoich możliwości i wygrają z Górnikiem, warto sobie uświadomić, jakie czynniki, poza zwycięstwem w ostatniej kolejce z Groclinem, muszą jeszcze wystąpić, by pościg za rywalami zakończył się sukcesem.

  W przedostatniej rundzie spotkań ŁKS podejmuje Zagłębie Lubin. Jeśli wygra i to samo uczyni na zakończenie sezonu we Wronkach, to będzie o jeden punkt lepszy od poznaniaków. Bardziej prawodopodobne jednak jest zdobycie kompletu punktów przez Górnika w ostatniej kolejce w Lubinie (też pogrążyłoby lechitów) niż odzyskanie skuteczności przez zawodników prezesa Antoniego Ptaka. Lechowi Kreisel nie tylko są więc potrzebne własne zwycięstwa, ale też potknięcia rywali, walczących o ten sam cel.

  Fenomen Groclinu

  Ten ostatni osiągnęli przed czasem piłkarze Groclinu Grodzisk i coraz więcej osób przekonuje się do tego, że wspaniała seria (osiem wygranych z rzędu) podopiecznych Janusza Białka nie ma pozaboiskowych źródeł. ,,Nie jest dziełem przypadku, że nasi dzisiejsi rywale wygrali tyle spotkań' - przyznał trener Widzewa Jan Żurek. Przy sprzyjającym zbiegu okoliczności Groclin może zająć siódme miejsce na finiszu rozgrywek, co byłoby fenomenem na skalę światową, tym bardziej że po rundzie jesiennej drużyna z Grodziska miała na koncie jedynie pięć punktów.

  Bez zachwytów nad Polonią

  W Warszawie natomiast trenerzy Polonii tak się cieszyli z mistrzowskiego tytułu, że zapomnieli przyjść na konferencję prasową. Radości z sukcesu nie należy im odbierać, ale z komentarzami typu - ,,piłkarze czarnych koszul zwyciężyli, bo prezentowali ofensywny i otwarty futbol' na pewno warto się powstrzymać do czasu prawdziwej weryfikacji ich umiejętności. PAT

  Sonda

  Letnich atrakcji w moim mieście jest...

  • jak na lekarstwo. (79%)
  • na tyle dużo, że często nie wiem co wybrać. (10%)
  • wystarczająco, ale mogłyby być ciekawsze. (10%)