Wybierz region

Wybierz miasto

  Piotr B. skoczył z wysokości drugiego piętra

  Autor: x

  2000-05-19, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Były prezes Banku Staropolskiego chciał się zabić kiedy go aresztowano Znany poznański biznesmen, Piotr B,. usiłował popełnić samobójstwo chwilę po tym jak dowiedział się, że został aresztowany.

  Były prezes Banku Staropolskiego chciał się zabić kiedy go aresztowano
  Znany poznański biznesmen, Piotr B,. usiłował popełnić samobójstwo chwilę po tym jak dowiedział się, że został aresztowany. Skoczył z drugiego piętra na wewnętrzny dziedzienic sądu.
  Tragedia wydarzyła się w gmachu Sądu Rejonowego i Prokuratury Okręgowej i przy ul. Młyńskiej w Poznaniu, która wystąpiła o aresztowanie biznesmena. Prokuratorski wniosek rozpatrywano na drugim piętrze budynku, w prawym skrzydle, w którym znajduje się wewnętrzny dziedziniec.
  Kiedy przyjechało pogotowie B. był na wpół przytomny. Medycy usztywnili mu złamaną nogę i rękę oraz założyli gorset na kark.
  Dwa tygodnie temu przeprowadzono przeszukanie w domu byłego prezesa BS. Wykonujący czynności śledcze funkcjonariusze Urzędu Ochrony Państwa zabezpieczyli liczne dokumenty oraz... amunicję niewiadomego pochodzenia. Dokumenty okazały się na tyle ważne, że prowadzący sprawę prokurator wezwał Piotra B. na przesłuchanie.
  Z naszych informacji wynika, że zarzuty postawione B. nie były najwyższej rangi (przygotowywano kolejne). Tym bardziej prokuratorów zaskoczyła desperacka reakcja biznesmena. Czyżby obawiał się trafienia za kraty? A może spodziewał się, że kolejne zarzuty pogorszą jego sytuację?
  Piotr B. walczy o życie w szpitalu im. Strusia. Ma połamane ręce i nogi, złamaną miednicę i liczne obrażenia wewnętrzne.

  Sonda

  Letnich atrakcji w moim mieście jest...

  • jak na lekarstwo. (79%)
  • na tyle dużo, że często nie wiem co wybrać. (10%)
  • wystarczająco, ale mogłyby być ciekawsze. (10%)