Belenenses - Lech Poznań 0:0. To koniec marzeń Kolejorza o wyjściu z grupy Ligi Europy?

SZKI
Kolejorz znów bezbramkowo zremisował z Belenenses
Kolejorz znów bezbramkowo zremisował z Belenenses Waldemar Wylegalski
Lech Poznań zremisował bezbramkowo z Belenenses w meczu piątej kolejki fazy grupowej Ligi Europy. O losach awansu Kolejorza do fazy pucharowej zadecyduje ostatnie starcie z FC Basel, ale szanse mistrzów Polski są już raczej iluzoryczne.

Kolejorz zaczął czwartkowe starcie w Lizbonie z animuszem. Obiecujący był strzał Gergo Lovrencsicsa w 15. minucie. Piłka po uderzeniu Węgra z woleja poszybowała nad bramką.

Potem na boisku rządził chaos. W 35. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony Dariusz Dudka ratował się głupim faulem we własnym polu karnym na Tiago Caeiro. Gola jednak nie było, bo choć Jasmin Burić kompletnie nie wyczuł intencji Tiago Silvy, ten uderzył metr nad poprzeczką!

Gospodarze mogli wyjść na prowadzenie przed przerwą, kiedy Barry Douglas próbując podawać głową do Burica, wyłożył piłkę Silvie. Na szczęście w ostatniej chwili błąd Szkota naprawił ofiarnym wślizgiem Kadar.

W drugiej połowie grę poznaniaków wyraźnie ożywił rezerwowy Szymon Pawłowski. Już po kilkunastu sekundach huknął z woleja minimalnie niecelnie. Kwadrans przed końcem "Szymek" zakręcił rywalami w narożniku pola karnego i strzelił w kierunku bramki. Piłka po rykoszecie od obrońców trafiła w słupek i najlepsza szansa na zwycięstwo przeszła poznaniakom koło nosa.

W drugim meczu grupy I FC Basel zremisowało na własnym boisku z Fiorentiną 2:2 i z 10 punktami na koncie zapewniło sobie awans. Włosi z 7 "oczkami" są na drugim miejscu. Lech ma 5 punktów i zajmuje trzecie miejsce w grupie. W ostatniej kolejce Poznańska Lokomotywa zagra na własnym boisku z FC Basel, a Fiorentina podejmie Belenenses.