Maraton MTB w Nietążkowie - wystartowało 150 zawodników [ZDJĘCIA]

Anna Szklarska-Meller
Maraton MTB w Nietążkowie
Maraton MTB w Nietążkowie A. Szklarska-Meller
Maraton MTB w Nietążkowie. Klub UKS Junior Nietążkowo po raz pierwszy zorganizował zawody kolarskie, w których wystartowali także uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Współorganizatorem maratonu był Leszczyński Klub Kolarski.

Maraton MTB w Nietążkowie odbył się po raz pierwszy. Organizatorami byli klub UKS Junior Nietążkowo oraz Leszczyński Klub Kolarski. Na starcie stanęło 150 zawodników. Najpierw 10-kilometrową trasę przejechali uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Dorośli mieli do wyboru dystans 15-kilometrowy oraz 30-kilometrowy.

Wśród startujących w maratonie MTB w Nietążkowie byli uczniowie i nauczyciel z Zespołu Szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie. - Regularnie trenuję od trzech lat. Robię to dla siebie, żeby się sprawdzić i utrzymać kondycję - przyznaje Filip Zdonek, nauczyciel Zespołu Szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie.

W maratonie udział brało także kilka pań. - To mój drugi start w tym sezonie - mówi Izabela Paczkowska z Lasocic. - Trenuję pięć godzin w tygodniu. Oprócz tego pływam, biegam i chodzę na siłownię. Robię to dla własnej satysfakcji. Kolarstwem zainteresowałam się trzy lata temu.

W kategorii junior na starcie maratonu MTB w Nietążkowie stanęło 18 zawodników. Dla wielu z nich były to pierwsze takie zawody. Wygrał Dawid Zalewski z czasem 22:50. Wśród dziewcząt najlepsza była Natalia Mierzyńska, która dojechała do mety w czasie 26:57.

Na dystansie mini (15 kilometrów) o zwycięstwo walczyło 89 zawodników w tym 11 pań. Najszybszy był Adrian Kaźmierczak z czasem 31:24. Wśród pań triumfowała Izabela Paczkowska, która pokonała cały dystans w czasie 45:18.

W wyścigu mega (30 kilometrów) swych sił spróbowało 43 zawodników. Z najdłuższym dystansem zmierzyła się tylko jedna kobieta, Renata Głód. Przejechanie całej trasy zajęło jej 1:24:58. Najszybszy okazał się natomiast Michał Kobiałka z czasem 1:03:35.

Koscian.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!