18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Niespodzianka w Pleszewie. Open przegrał z Politechniką. Stal wygrała planowo z AZS AWF [ZDJĘCIA]

BIN
Koszykarze BM Węgiel Stal Ostrów po bardzo wyrównanym meczu pokonali AZS AWF Katowice 78:68, a gracze Openu Florentyny Pleszew niespodzewanie przegrali we własnej hali z AZS Politechniką Poznań 81:82

Ostrowianie wyszli na parkiet bardzo spięci. Popełniali wiele błędów, ale najważniejsze, że podjęli walkę i nie pozwolili by rywal im odskoczył. Po 20 minutach remisowali 36:35. Po zmianie stron podopieczni Mikołaja Czai zagrali lepiej w obronie i gdy w 27 minucie wygrywali już 49:39 wydawało się, że właśnie złamali katowiczan. Nic bardziej mylnego. Akademicy wrócili do gry i w 32 minucie stalówka miała ledwie jeden punkt przewagi - 57:56. Na szczęście w samej koncówce więcej zimnej krwi zachowali ostrowianie i oni opuszczali parkiet z tarczą.

- Wiedzieliśmy, że będzie to bardzo trudny pojedynek - mówi Mikołaj Czaja, trener BM Węgiel Stal. - Najważniejsze, że wygraliśmy. Teraz postaramy się ograć AZS na ich parkiecie, by zakończyć rywalizację w dwóch meczach.

To pierwsza porażka podopiecznych Andrzeja Kowalczyka w tegorocznych rozgrywkach ligowych. O tyle nieprzyjemna, że przytrafiła się w tak ważnej części sezonu, półfinale play off. Tą przegraną pleszewianie mocno skomplikowali sobie życie. Ale nadal w potyczce tej są faworytami. Już w najbliższą środę po raz drugi zmierzą się z AZS, ale tym razem w Poznaniu. Ten pojedynek po prostu muszą wygrać, by wyrównać stan rywalizacji na 1:1 i decydujący mecz o awansie do finału play off zagrać w sobotę, 28 kwietnia.

Wygrana Openu i Stali na inaugurację rundy play off [ZDJĘCIA]

Stal i Open w drugiej rundzie play off [ZDJĘCIA]

Wyniki:

BM Węgiel Stal - AZS AWF Katowice 78:68 (16:17, 19:18, 20:16, 23:17)

BM Węgiel: Dymała 26, Szawarski 14, Kałowski 10, Cielebąk 8, Olejnik 8, Dryjański 4, Matczak 4, Zębski 4, Sierański 0.

AZS AWF: Mateusz Dziemba 20, Nowak 20, Milewski 13, Marceli Dziemba 10, Jurczyński 3, Ecka 2, Wójciak 0, Juniak 0, Tokarski 0, Kurdubski 0.

Open Florentyna Pleszew - AZS Politechnika Poznań 81:82 (17:22, 19:24, 20:20, 25:16)

Open: Żurawski 26, Buczyniak 13, Stokłosa 12, Sulowski 12, Dębski 10, Czech 5, Kaczmarzyk 3, Niesobski 0.

AZS: Hybiak 20, Szydłowski 18, Baszak 16, Gerwazik 10, Kowalewski 6, Stankiewicz 6, Rostalski 4, Łyżwa 2, Ziółkowski 0, Rzeczkowski 0.

Ostrow.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!