Piłkarze Warty Śrem lepsi od Szturmu Junikowo [ZDJĘCIA]

Krzysztof Ratajczak
W sobotę, 27 października piłkarze śremskiej Warty podejmowali na własnym boisku drużynę Szturm Junikowo Poznań.

Oba zespoły przed tym spotkaniem dzieliło aż piętnaście punktów i dziesięć miejsc w ligowej tabeli.

Pierwszą bramkową okazję mieli gospodarze w pierwszej minucie meczu, jednak Hubert Sciak minimalnie przestrzelił i piłka minęła słupek bramki Szturmu. W pierwszym kwadransie oba zespoły stworzyły w sumie po dwie akcje, z których mogła paść bramka. Dodatkową przeszkodą podczas gry był silny wiatr, który znosił futbolówkę i ograniczał celność podań.

Warta z każdą kolejną minutą meczu grała coraz wyższym pressingiem, bardziej dominując w meczu. W dwudziestej minucie Sciak ponownie mógł dać Warcie prowadzenie, ale piłka poszybowała wysoko nad bramką. Chwilę później futbolówka dobrze została zagrana w pole karne gości. Obrona drużyny z poznańskiego Junikowa miała dużo szczęścia, bo dwukrotnie piłka zmierzająca do ich bramki odbiła się o obrońców i wyszła na rzut rożny, po którym bramkę na 1-0 dla Warty strzałem głową zdobył Dawid Cubal.

Gospodarze w tej części meczu mogli jeszcze przynajmniej dwukrotnie podwyższyć prowadzenie. Najpierw jednak dobrze w polu karnym zachował się bramkarz gości, a w trzydziestej piątej minucie Tomasz Klak uderzył mocno z dalszej odległości i pewnie zmierzającą do bramki piłkę odbił jeden z obrońców.

Goście w końcówce pierwszej połowy przeprowadzili bardzo szybką kontrę, ale nie zdołali zakończyć jej strzałem. W ostatniej minucie w sytuacji sam na sam zawodnik Szturmu próbował przelobować bramkarza Warty, jednak ten okazał się szybszy i wybił piłkę.

W drugiej połowie piłkarze Warty częściej byli przy piłce i zdominowali swoich rywali, jednak zawodziła skuteczność.
Kibice zebrani na stadionie w parku miejskim im. Powstańców Wielkopolskich doczekali się wreszcie bramki. W sześćdziesiątej piątej minucie Mateusz Maśliński zdobył bramkę mocnym strzałem po ziemi z okolicy jedenastego metra. Ten sam zawodnik kilka minut później podwyższył na 3-0 po tym, jak doskonałą, mocno bitą po ziemi piłkę zagrał z lewego skrzydła w pole karne Patryk Słomczyński.

Piłkarze Warty Śrem pokonali Szturm Junikowo Poznań 3-0. Najbliższe spotkanie Warciarze rozegrają na wyjeździe, 3 listopada z Canarinhos Skórzewo, a już 10 listopada w Śremie odbędą się lokalne derby. Warta Śrem zagra z Kłosem Zaniemyśl.