Półfinał celem rozdrażnionych Byków z Leszna

Skończyły się żarty, a rozpoczęła mozolna wspinaczka. Sześć najlepszych drużyn żużlowej ekstraligi rozpoczyna walkę o awans do strefy medalowej. Rywalem Unii Leszno (czwarta lokata po rundzie zasadniczej) jest ...

Skończyły się żarty, a rozpoczęła mozolna wspinaczka. Sześć najlepszych drużyn żużlowej ekstraligi rozpoczyna walkę o awans do strefy medalowej. Rywalem Unii Leszno (czwarta lokata po rundzie zasadniczej) jest Włókniarz Częstochowa (trzecie miejsce).

Do pierwszej konfrontacji leszczyńskich Byków z częstochowskimi Lwami dojdzie w niedzielę na torze imienia Alfreda Smoczyka. Początek meczu o godzinie 18. Rewanż, na torze w Częstochowie, rozegrany zostanie 30 sierpnia.

Trenerzy Czesław Czernicki (Unia) i Grzegorz Dzikowski (Włókniarz ) zgłosili najsilniejsze składy. Ostatnie doniesienia z Częstochowy mówią jednak o możliwości absencji Nickiego Pedersena i Grega Hancocka. Przyczyną nie są kontuzje gwiazd światowego speedway'a, tylko kłopoty finansowe prezesa Mariana Maślanki.

- Nie ufam sensacyjnym wieściom z Częstochowy. Brzmią prowokacyjnie i mają jeden cel, czyli osłabienia naszej koncentracji - powiedział nam Ireneusz Igielski, menedżer leszczyńskiej Unii.

Jednak trzeba pamiętać, że już na progu tegorocznych mistrzostw ekstraligi włodarze Włókniarza mieli poważne kłopoty z zapięciem budżetu. Pierwszy mecz z Falubazem w Zielonej Górze Pedersen i Hancock solidarnie zbojkotowali. Teraz, przed inauguracją rundy finałowej, postawili twarde warunki i zażądali spłaty części zadłużenia. Hiobowe chwile przeżywa najlepszy junior częstochowian Tai Woffinden. Reprezentant Wielkiej Brytanii dowiedział się niedawno bowiem o śmiertelnej chorobie ojca.

- Należy zapomnieć o wynikach rundy zasadniczej oraz że przed rokiem nasi chłopcy wyeliminowali w półfinale włókniarzy, wygrywając oba mecze. Gra o najwyższą stawkę rozpoczyna się od zera. Marzę o wielkim finale Unia Leszno - Falubaz Zielona Góra - przyznał Józef Dworakowski, prezes biało-niebieskich.

- Potrafimy wygrać z każdym rywalem. Liczę nie tylko na zwycięstwo moich podopiecznych. Mam nadzieję, że rozmiar sukcesu zapewni nam komfortową sytuację przed rewanżem pod Jasną Górą - rozmarzył się z kolei trener unitów, Czesław Czernicki.

Byki w ostatnich dwóch latach wywalczyły medale - złoty (2007) i srebrny (2009). - Moje pierwsze marzenie już się spełniło, zostałem drużynowym mistrzem świata. Zostały dwa cele do realizacji - powrót na tron z Unią i awans do przyszłorocznego cyklu Grand Prix - dodał Jarosław Hampel.

1/4 finału DMP 2009
Unia Leszno - Włókniarz Częstochowa
Unia:
Krzysztof Kasprzak (9), Damian Baliński (10), Leigh Adams (11), Jurica Pavlic (12), Jarosław Hampel (13), Sławomir Musielak (14), Przemysław Pawlicki (15). Trener - Czesław Czernicki.
Włókniarz: Nicki Pedersen (1), Sławomir Drabik (2), Tomasz Gapiński (3), Lee Richardson (4), Greg Hancock (5), Borys Miturski (6), Tai Woffinden (7). Trener - Grzegorz Dzikowski.
niedziela, godz. 18.00 (TVP Sport live);

Polonia Bydgoszcz - Unibax Toruń, godz. 20.00 (TVP Sport live); Caelum/Stal Gorzów - Falubaz Zielona Góra, godz. 20.00

I liga (rewanże): Marma-Hadykówka Rzeszów - PSŻ/Milion Team Poznań, Lokomotive Daugavpils - Start Gniezno, Unia Tarnów - RKM/ROW Rybnik

II liga (rewanże): Orzeł Łódź - Polonia Piła, Speedway Miskolc - Kolejarz Opole, KMŻ Lublin - KSM Krosno

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane