Plakat reklamowy pojawił się m.in. przy ul. Piłsudskiego

(© fot. Michał Jędrkowiak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W ubiegłym tygodniu w Śremie pojawiły się billboardy kampanii antynarkotykowej.

- Kampania ma na celu dostarczenie rzetelnych informacji o zjawisku używania marihuany oraz nowych substancji psychoaktywnych - informuje Dorota Gandecka z Urzędu Miejskiego w Śremie. To właśnie gmina jest na naszym terenie partnerem tej ogólnopolskiej akcji.

W ramach kampanii na siedmiu gminnych billboardach pojawiły się plakaty informujące o akcji. Będą wisiały do końca marca. We wtorek (19.02) w Collegium Heliodora Święcickiego odbyło się szkolenie dla nauczycieli gimnazjalnych nt. "Problem narkomanii - interwencje pedagogiczne". Natomiast od środy (20.02) do końca kwietnia będą odbywać się spotkania i pogadanki z uczniami i ich rodzicami.

- Przyjmowanie nowych czy tradycyjnych substancji psychoaktywnych nie jest elementem pożądanym i modnym wśród obecnej młodzieży - na wzmocnieniu tego typu przekonań u młodzieży bazują publikacje kampanii (ulotki, scenariusze zajęć - red.) - tłumaczą organizatorzy akcji.

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Robson (gość)

Dobre kto będzie chciał palić Marihunę a jest tego pod dostatkiem i nawet w tamtym roku widziałem krzewy jak rosły w 1 miejscu a można by tym cały Śrem upalić :), Powinni legalizację zrobić i tyle każdy by miał spokój !!!.

trafiony (gość)

Hasło fajne, ogólne od razu wiadomo o co chodzi, ale te wyjaśnienia o nowych substancjach psychoaktywnych... lepiej było tego nie pisać sam plakat wystarczy wszyscy wiedzą o co chodzi. Może na nim jakiś adres strony dla tych co mogą brać, żeby się opamiętali byłby lepszy.