Światowy Dzień Zespołu Downa (21 marca) w Zespole Szkół im Marii Grzegorzewskiej w Śremie, uczczono wernisażem wystawy zdjęć podopiecznych placówki, chorujących na tą chorobę. Wystawa zatytułowana "Mam to w genach" w przyszłym tygodniu rozpocznie wędrówkę po Śremie. Jej autorzy mają prosty cel. Chcą walczyć ze stereotypami dotyczącymi ludzi chorujących na zespół Downa. Pokazują ich pasje, marzenia, zainteresowania. W czwartek wystawę zainaugurowano oglądając w szkole film poświęcony chorobie, wystąpiła też mama 18-letniej Ani, jednej z modelek, która opowiedziała o swojej drodze przez życie z chorą córką. Wystawę będzie można oglądać między innymi w Galerii PSS Społem przy ul. 1 Maja oraz w Starostwie powiatowym.

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

zuzanna (gość)

Wystawa rewelacyjna! Super pomysł! Gratuluję jej twórcom i - przede wszystkim - modelom! Jak dobrze, że tak wiele osób w tak różnych miejscach może ją zobaczyć! - to dopiero jest psychoedukacja!

a. (gość)

Gratuluję wspaniałej wystawy :) dziś obejrzałam ją w galerii PSS :) ludzie z Zespołem Downa także mają swoje pasje, zainteresowania ale także tę niesamowitą szczerość i otwartość na ludzi :)

Tomi (gość)

Brawo.Ludzie z tą chorobą żyją normalnie i pokazują że chory nieznaczy gorszy.Mam kuzyna z tą chorobą i choć wymaga z strony rodziców większego zaangażowania to stara się żyć normalnioe jak każdy z nas.Śremskie Gepardy pokazują że można iść przez życie z pasją i znaleźć dziedzinę w której można się realizować.