Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
We wtorek w godzinach popołudniowych straż pożarna przyjęła zgłoszenie o wybuchu pożaru przy ul. Chłapowskiego w Śremie. Paliło się ocieplenie stropodachu bloku. Na miejsce zdarzenia już po 5 minutach przyjechały trzy zastępy strażaków.
Mimo że pożar objął 180 m 2 powierzchni budynku, akcja zakończyła się po niespełna godzinie. W wyniku użycia niewielkich ilości środków gaśniczych, straty są niewielkie i wynoszą około 2 tysięcy złotych. Wartość uratowanego mienia, to z kolei aż 150 tysięcy złotych.
Za wstępną przyczynę wybuchu pożaru uznano nieostrożne posługiwanie się ogniem przy pracach dekarskich, za co osoba odpowiedzialna za ich prowadzenie, dostała mandat w wysokości 200 zł.
Jak podkreślają strażacy, o pomyślności gaszenia pożaru, który był dość duży zadecydowały szybkość podjętych działań oraz postawa pracowników Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie. To oni odcięli dopływ energii elektrycznej, dlatego przybyli na miejsce strażacy, nie tracąc czasu, mogli od razu przystąpić do gaszenia.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!