Stal i Open w drugiej rundzie play off [ZDJĘCIA]

BIN
Koszykarze BM Węgiel Stal i Openu Florentyny Pleszew wygrali po raz drugi ze swoimi rywalami i awansowali do drugiej rundy play off

Pleszewianie wyszli na prakiet w Świeciu bardzo skoncentrowani i od początku kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Taradycyjnie już pod koszem rządził Wojciech Żurawski, a grą kolegów doskonale kierował Marcin Stokłosa. W trzeciej kwarcie podopieczni Andrzeja Kowalczyka wręcz zdeklasowali rywali wygrywając ją aż 47:9 i po 30 minutach prowadzili już 88:39. W ostatnich dziesięciu minutach trener pleszewian wypuścił na parkiet zmienników i spokojnie dograł mecz do końca.

- Ciesze się, że moi gracze potraktowali rywala bardzo poważnie i od pierwszych minyt robili wszystko, by jak najszybciej rozstrzygnąć losy tej rywalizacji - mówi trener Open.

Ostatecznie koszykarze Openu zwyciężyli 114:46. W pierwszym meczu także lepsi byli zawodnicy z Pleszewa 108:67 i to oni awansowali do drugiej rundy play off.

Także ostrowianie bardzo dobrze rozpoczęli mecz w Krakowie. Już po 4 minutach prowadzili 9:2, a dwie minuty później było już nawet 18:6. Niestety, wówczas coś zacięło się w tej sprawnie działającej ostrowskiej ,,maszynie''. Podopieczni Mikołaja Czai stracili 10 punktów z rzędu nie zdobywająć żadnego i po pierwszej kwarcie prowadzili ledwie 18:16. W drugiej odsłonie zawodnicy z Ostrowa oddali inicjatywę krakowianom, którzy po 20 minutach wygrywali 31:29. Jednak po przerwie wyszli na plac gry bardzo zmotywowani i z minuty na minutę powiększali przewagę. Bardzo przydał się w tym okresie gry spokój najbardziej doświadczonych w zespole - Łukasz Olejnik i Wojciech Szawarski. Po 30 minutach Stal miała już 13 punktów przewagi - 56:43. W ostatniej odsłonie ostrowianie grali długie akcje i rzucali z dogodnych pozycji i spokojnie powiększali swoją przewagę.

Przypomnijmy, że na własnym parkiecie ograli Alstom Kraków 85:66 i wygrywając z Krakowie 78:52 awansowali do kolejnej rundy.