Sześć goli i podział punktów. Pogoń Książ Wlkp. zremisowała z Antaresem Zalasewo [ZDJĘCIA]

W piątej serii spotkań piłkarskich rozgrywek grupy pierwszej poznańskiej A- Klasy, w sobotę 15 września piłkarze Pogoni Książ Wielkopolski na własnym boisku podejmowali zespół Antares Zalasewo.

Od pierwszego gwizdka sędziego zawodnicy gospodarzy grali wysokim pressingiem i już po pierwszej akcji spotkania mogli po groźnym strzale zdobyć bramkę. Zawodnicy Antaresu starali się grać długimi podaniami, adresowanymi do napastników.

Niespodziewanie po dobrym wgraniu piłki w pole bramkowe i celnej główce, to goście w dwudziestej pierwszej minucie objęli prowadzenie. Taki rezultat nie załamał gospodarzy, którzy praktycznie natychmiast rzucili się do odrabiania strat i potrzebowali zaledwie kwadransa żeby nie tylko wyrównać, ale objąć w tym meczu prowadzenie 2:1.

Po czterdziestu minutach Kosynierzy prowadzili już 3:1 i wszystko wskazywało, że losy spotkania są już przesądzone jednak w ostatniej minucie pierwszej części gry, po zagraniu ręką zawodnika Pogoni, goście zmniejszyli straty w meczu do jednej bramki, po dobrze wykonanym rzucie wolnym tuż zza pola karnego.

Druga połowa, podobnie jak miało to miejsce w pierwszej części rozpoczęła się od ataków piłkarzy Pogoni, jednak pomimo naprawdę dobrych okazji na podwyższenie prowadzenia ich skuteczność była zerowa.Goście natomiast skoncentrowani w obronie robili wszystko żeby wybijać rywali z rytmu, bardzo rzadko dochodząc w pierwszym kwadransie do linii połowy boiska.

Niestety ku rozczarowaniu zebranych na stadionie kibiców, niewykorzystane akcje po raz kolejny się zemściły, a goście mając jedną okazję na gola, wykorzystali ją i doprowadzili do wyrównania. Od tego momentu Antares zaczął grać odważniej, czując że można w tym spotkaniu pokusić się nawet o trzy punkty. Zaskoczeni takim obrotem spraw piłkarze Pogoni, próbowali zdobyć zwycięskiego gola, ale do samego końca im się to już nie udało, a w ostatniej minucie meczu grający w zespole z numerem trzynastym Maćkowiak otrzymał po groźnym wejściu wślizgiem, którym przerwał niebezpieczny kontratak Antaresu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Chwilę później sędzia zakończył zawody. Pogoń Książ Wielkopolski zremisowała z Antaresem Zalasewo 3:3.