W Śremie: Poznaliśmy zwycięzcę Green Bike Pucharu Ligi [ZDJĘCIA]

Krzysztof Ratajczak
W niedzielny wieczór, 17 marca rozegrane zostały półfinały i wielki finał tegorocznej edycji Green Bike Pucharu Ligi

W finale spotkały się dwa zespoły z Green Bike Extraligi Totem i SBL, które odpowiednio zajmują w ligowych zmaganiach drugie i trzecie miejsce, co praktycznie gwarantowało duże emocje.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla Totemu, który już w pierwszej minucie objął prowadzenie, po strzale bramkarza z połowy boiska. Chwilę później mogło być już 2:0 ale mocny strzał Jakuba Strzelca bardzo dobrze obronił bramkarz "bankowców". Zawodnicy SBL w kolejnych minutach mieli dwie dobre okazje, aby odrobić wynik, ale piłka nie chciała wpaść do bramki, dwukrotnie odbijając się od słupków.

Ostanie dwie i pół minuty pierwszej połowy to doskonała gra Totemu i dwie strzelone bramki, jedna po zespołowej akcji, druga z rzutu karnego. Do przerwy obrońcy tego trofeum prowadzili już 3:0 i wszystko wskazywało, że kolejny raz po nie sięgną.

W drugiej części meczu finałowego padły jeszcze trzy gole, a do bramki trafiali dalej tylko zawodnicy Totemu. SBL miał swoje okazje do strzelenia bramki, ale futbolówka jak zaczarowana nie chciała wpaść do siatki. Totem natomiast rozegrał rewelacyjne spotkanie, pokazując ogromne zgranie swojego zespołu. Akcje były szybkie i często grane "na pamięć". Należy jednak także docenić zespół SBL, który pomimo niekorzystnego wyniku walczył o przynajmniej honorowe trafienie do samego końca.