Emocjonujący finał rozgrywek Green Bike Extraligi. Sprawdźcie kto został mistrzem, kto spadł, a kto zagra w barażach

Krzysztof Ratajczak
W ostatni weekend marca zakończyły się rozgrywki Green Bike Extraligi.

W sobotę 30 marca godziny 16.00 rozpoczęły się ostatnie mecze Green Bike Extraligi i już od pierwszego spotkania było bardzo emocjonująco.

Ekipa Totemu, która tydzień wcześniej wskoczyła na fotel lidera, grała z Adam Oil, który z kolei walczył o trzecie miejsce na podium na koniec sezonu. Totem objął co prawda prowadzenie, ale w pierwszych minutach drugiej połowy Adam Oil zdołał wyrównać i takim wynikiem zakończyło się to spotkanie. Ten rezultat sprawił, że pomimo wygranej Totemu w drugim meczu z Wangą 6:3, to Breeding Center znowu był bliżej tytułu. Musiał tylko wygrać oba mecze, co okazało się nie takie łatwe, dając niesamowite emocje do ostatnich sekund.

W pierwszym meczu Breeding Center pokonał walczący o trzecie miejsce SBL 2:0, choć nie była to łatwa przeprawa. Drugim rywalem był Green Bike, który na papierze wydawał się zdecydowanie łatwiejszym rywalem od “bankowców” z SBL, ale na boisku było już zupełnie inaczej. To Green Bike objął w pierwszej połowie prowadzenie. Breeding Center zdołał najpierw wyrównać, a potem wyjść naprowadzenie jednak rywale zdołali wyrównać na 2:2. W tej sytuacji kandydat do mistrzostwa postawił wszystko na jedną kartę i wprowadził w samej końcówce lotnego bramkarza i w pięćdziesiątej sekundzie Przemysław Jóźwiak zdobył gola na wagę tytułu!

W walce o trzecie miejsce na podium w bezpośredniej bardzo emocjonującej rywalizacji SBL okazał się lepszy od Adam Oil i wygrał 2:1.

Chociaż już wcześniej jasne było, że PHU Majorczyk spadnie z ligi, to do samego końca trwała walka o to, kto do niego dołączy, a kto zagra w barażach.

Ostatecznie bezpośredni spadek przypadł drużynie Warta Futsal, która zremisowała z Optico i przegrała z Wangą. W barażach zagrają natomiast Śremscy Fanatycy Crew oraz Optico. Ekipa PHU Majorczyka oba sobotnie spotkania oddał walkowerem.

Agroltech - PHU Majorczyk 5:0

Tabela Końcowa Green Bike Extraligi (mecze, punkty, bramki zdobyte - bramki stracone)
1. Breeding Center 22 61 85:28
2. Totem 22 59 101:22
3. SBL 22 44 64:30
4. Adam Oil 22 44 68:37
5. Wanga 22 33 51:39
6. Klub Kibica 22 25 53:49
7. Green Bike 22 23 38:51
8. Agroltech 22 23 38:50