Wybierz region

Wybierz miasto

  Legendarni, przedchrześcijańscy i wczesnochrześcijańscy bohaterowie polskiej historii w mieście z pompą - malarstwo Elżbiety Juszczak

  Muzeum Regionalne
  Międzychód, ul. 17 Stycznia/100, +48 95 748 27 01

  18:00 Środa, 11 listopada

  • Brak informacji o cenie

  Niezwykła, nieomalże instynktowna wrażliwość osób z niepełnosprawnością intelektualną sprawia, że ich twórczość artystyczna posiada niespotykaną ekspresję. "Sztuka naiwna", czy "outsider art", jak nazywana bywa czasem ich twórczość, to określenia nie w pełni opisujące to zjawisko. Zdecydowanie bliżej określenia prac Elżbiety Juszczak jest innej nazwie, czyli "Art Brut" - sztuka niezafałszowana". Elżbieta Juszczak, artystka z Zespołem Downa, jest autorką własnej, autorskiej metody rysowania - wypełniania swoistymi, sieciowymi strukturami, rysowanymi kolorową, cienką kreską wszelkich plam-płaszczyzn kompozycji. Detale posiadają przy tym dojrzałe, autorskie opracowanie i zaskakujące rozwiązania - ale to już uwaga dla smakoszy prawdziwej sztuki - "brut". Piękne prace Elżbiety powstają pod kierunkiem poznańskiej artystki plastyk, Tamary Urszuli Nagody-Zielińskiej. Wystawa, której wernisaż organizuje nasza placówka w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada br., o godz. 18.00, gromadzi wybór prac, należących do obszernego cyklu, poświęconego dziejom Polski i jej władców oraz władczyń.
  Honorowy patronat nad wystawą objął Burmistrz miasta Międzychód, Gorzow, Poland - Pan Krzysztof Wolny.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Czy umiesz odwalać fuszerkę? Zbuduj najgorszy dom na świecie