Marta Walczykiewicz została mistrzynią Polski w kajakarstwie... długodystansowym

Andrzej Kurzyński
Marta Walczykiewicz stanęła na najwyższym stopniu podium Długodystansowych Mistrzostw Polski w Kajakarstwie Daria Walczykiewicz
Kaliszanka Marta Walczykieiwcz, wicemistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro, do niedawna jedna z najszybszych kajakarek na świecie, została mistrzynią Polski w kajakarstwie... długodystansowym.

40. Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie odbyły się w Turawie w województwie opolskim w dniach od 17 do 19 maja. W zawodach udział wzięła kaliska kajakarka Marta Walczykiewicz. Zawodniczka w konkurencji K1 na dystansie dziesięciu kilometrów zdobyła złoty medal. To pierwsze trofeum kaliszanki, specjalistki od wyścigów sprinterskich, na długim dystansie w jej bogatej karierze.

Pokonanie dziesięciu kilometrów zajęło Marcie Walczykiewicz 49 minut i 53 sekundy. Podium uzupełniły: Agata Zielińska reprezentująca KU AZS Politechnika Opolska [50:00] i Matylda Kubiak KS Energetyk Poznań [50:35] (medal brązowy).

Warto dodać, że medal z Turawy to 32. złoty medal a 58. w sumie zdobyty w Mistrzostwach Polski przez Martę Walczykiewicz. W swojej kolekcji ma 14 srebrnych i 12 brązowych krążków krajowego czempionatu.

Kolejny sprawdzian formy przed zawodniczką Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego to 87. Mistrzostwa Polski Seniorów w Sprincie Kajakowym, które odbędą się w Bydgoszczy w dniach od 6 do 9 czerwca.