W Śremie: Barażowe rozstrzygnięcia w Green Bike Ligach halowych.Sprawdźcie wyniki i obejrzyjcie zdjęcia

Krzysztof Ratajczak
W ostatnią sobotę kwietnia nastąpiły ostatnie rozstrzygnięcia w tegorocznym sezonie Green Bike Lig Halowych. W godzinach 18:00 -20:00 rozegrane zostały cztery mecze barażowe.

Chociaż ostatnie kolejki Green Bike Lig Halowych rozegrane zostały 30 i 31 marca, do rozegrania pozostawały cztery mecze barażowe o awans i spadek.

W parach GreenBike Extraligi i I ligi zmierzyły się Optico z Niesłabinem oraz Śremscy Fanatycy Crew z Instalatorem. W rywalizacji zespołów I i II ligi zagrały Biała Mewa z Kawcze oraz TFP Kórnik z Mar - Trans.

W meczu Optico - Niesłabin w pierwszej połowie przeważało Optico, ale pomimo szans gola nie zdobyło. Początek drugiej części tego meczu był lepszy w wykonaniu ekipy Niesłabina, ale po dwóch minutach to Optico objęło prowadzenie po wyprowadzeniu szybki i skutecznej kontry. Niespełna trzy minuty później było już 2-0.
Po tym golu Niesłabin wstawił lotnego bramkarza i po minucie zdobył bramkę kontaktową. Na trzy sekundy przed końcem trzeciego gola zdobyła drużyna Optico i wygrała 3:1.

W drugim meczu pomiędzy Śremskimi Fanatykami i Instalatorem, to ci pierwsi okazali się górą wygrywając mecz 2:0. Pierwszy gol padł w piątej minucie pierwszej połowy, a drugie trafienie dopiero w ostatniej akcji meczu.

Trzecia barażowa rywalizacja pomiędzy Kawcze i Białą Mewą po bezbramkowej pierwszej części, w drugiej dostarczyła sporą dawkę emocji. Na dwie i pół minuty przed końcem meczu prowadzenie Białej Mewie dał strzałem z połowy bramkarz. Zespół Kawcze grał do samego końca i potrafił odwrócić losy spotkania. Na czterdzieści sekund przed końcem Kawcze wyrównało, a dwadzieścia sekund później zdobyło gola na 2:1, co dało im zwycięstwo.

W ostatnim meczu barażowym padło najwięcej bramek. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem TFP 1:0. W drugiej odsłonie TFP prowadziło już 2:0, ale rywale potrafili strzelić trzy gole i objąć prowadzenie.Dopiero w ostatniej minucie TFP wyrównało. W karnych jednak lepszy okazał się Mar- Trans i wygrał 4:3.

Optico i Śremscy Fanatycy zostają w Green Bike Extralidze, a w I lidze zostają Niesłabin i Instalator. Do I ligi awansują natomiast Kawcze i Mar- Trans, a zespoły Białej Mewy oraz TFP Kórnik w kolejnym sezonie grać będą już w Green Bike II lidze.