W Śremie: XXIX Wieczorny Sztafetowy Bieg "Sokoła" [ZDJĘCIA]

Krzysztof Ratajczak
W poniedziałek, 5 listopada Już po raz dwudziesty dziewiąty w Śremie odbył się Wieczorny Sztafetowy Bieg "Sokoła".

Impreza biegowa tradycyjnie już odbyła się w celu upamiętnienia Święta Niepodległości oraz z okazji obchodów 125 rocznicy Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół".

Start i meta biegu znajdowały się na wysokości bloku przy ul. Paderewskiego 8 na Osiedlu „Helenki” w Śremie, a trasa przebiegała ulicami: Paderewskiego - Konstytucji 3 Maja - Paderewskiego.

Sztafetowa rywalizacja podzielona była na zespoły reprezentacji Szkół Podstawowych klas I-VI oraz Szkół Podstawowych klas VII i VIII oraz III klas Gimnazjum, a dystans jaki każdy z zawodników miał do pokonania wynosił dokładnie 800 m, czyli jedno okrążenia ustalonej trasy. Zespoły składały się z 5 dziewczyn i 5 chłopców. Bieg rozpoczynali chłopcy, w dalszej kolejności biegano na przemian.Każda szkoła mogła zgłosić nieograniczoną liczbę zespołów.

W tegorocznej edycji Biegu "Sokoła" do rywalizacji uczniów z klas I-VI Szkół Podstawowych zgłoszone zostały tylko dwie drużyny, reprezentujące Szkołę Podstawową z Książa Wielkopolskiego oraz Szkołę Podstawową nr 5 w Śremie. W tej rywalizacji zwyciężyła drużyna z Książa Wielkopolskiego.

Do rywalizacji w drugiej kategorii, klas VII i VIII SP oraz III Gimnazjum zgłoszonych zostało siedem drużyn. W tej rywalizacji pierwsze miejsce również zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Książu Wielkopolskim. Drugi stopień podium wywalczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Śremie, a trzecie miejsce zajęli uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową nr. 5 w Śremie. Czwarte miejsce przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej w Nochowie. Pozostałe miejsce zajęły kolejno reprezentacje Szkoły Podstawowej w Dolsku, Manieczkach i Bodzyniewie.

Po zakończeniu rywalizacji uczestnicy wraz z opiekunami udali się do Szkoły Podstawowej nr. 6, gdzie odbyło się uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji Biegu "Sokoła".