MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

100 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Mchach. Były życzenia, gratulacje, odznaczenia i prezenty

Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
100 lat Ochotniczej Straży  Pożarnej  w Mchach. Były życzenia, gratulacje, odznaczenia i prezenty
100 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Mchach. Były życzenia, gratulacje, odznaczenia i prezenty fot. Katarzyna Baksalary
W sobotę 21 sierpnia przyszedł czas na świętowanie 100 lat istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Mchach. Przez cały ten czas strażacy z Mchów byli wierni swemu motto "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek". Dziś służba w straży pożarnej różni się bardzo od tej sprzed stu lat, jednak nadal najważniejszy dla strażaków jest człowiek, jego życie i zdrowie.

Jubileusz 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Mchach

W sobotę 21 sierpnia w Mchach świętowano jubileusz powstania tamtejszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. W pierwszej kolejności druhowie oraz zaproszeni goście udali się do kościoła, gdzie odbyła się msza święta. Później wszyscy przeszli przez wieś w kierunku remizy strażackiej, gdzie odbywała się dalsza część uroczystości.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi starosta śremski Zenon Jahns, burmistrz Książa Wielkopolskiego Teofil Marciniak oraz komendant Państwowej Straży Pożarnej w Śremie Tomasz Kierzek. Nie brakowało również przedstawicieli zaprzyjaźnionych Ochotniczych Straży Pożarnych.

Uroczystość jubileuszu stulecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Mchach była również okazją do wręczenia odznaczeń oraz wyróżnień. Wśród wyróżnionych druhen i druhów znaleźli się m.in. członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej Mchach oraz strażacy emeryci, którzy przed laty służyli właśnie w tej jednostce.

Wśród życzeń dla strażaków z Mchów, życzenia tylu powrotów ilu wyjazdów

Nie obyło się również bez najlepszych życzeń oraz gratulacji. Starosta śremski w swoim przemówieniu przypomniał między innymi motto strażaków, a mianowicie "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek" oraz życzył druhom i druhnom, aby zawsze szczęśliwie wracali z wszelkich akcji. Wszystkiego, co najlepsze jednostce z Mchów życzył również burmistrz Książa Wielkopolskiego, który zwrócił uwagę, że na strażaków ochotników zawsze można liczyć, a ich praca jest coraz bardziej wszechstronna. Nie zabrakło również życzeń od strażaków dla strażaków. Na koniec oficjalnej części przyszedł moment, aby wpisać się do księgi pamiątkowej.

Co ważne o sobotnim jubileuszu stulecia OSP Mchów przypominać będzie dąb Florian, który został posadzony przez burmistrza Książa Wielkopolskiego oraz prezes jednostki z Mchów. Sadzonkę z okazji jubileuszu podarowało leśnictwo Mchy i leśniczy Jacek Mądry.

100 lat Ochotniczej Straży  Pożarnej  w Mchach. Były życzenia, gratulacje, odznaczenia i prezenty
100 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Mchach. Były życzenia, gratulacje, odznaczenia i prezentyfot. Katarzyna Baksalary

Pokaz sikawki konnej w wykonaniu strażaków z OSP Małachowo

Później przyszedł czas już tylko i wyłącznie na dobrą zabawę. W pierwszej kolejności najlepiej bawili się najmłodsi, którzy korzystali z pokazów zabytkowej sikawki konnej w wykonaniu strażaków ochotników z Małachowa. Jak się okazuje, gaszenie pożarów dawniej wymagało nie lada umiejętności i kondycji. Ręczne pompowanie wody w sikawce sprzed ponad stu lat jest bardzo wymagające.

Najbardziej z pokazu możliwości sikawki konnej były jednak dzieci, które z chętnie chciały sprawdzić, jak to jest trzymać wąż i lać wodę na pobliską łąkę.

100 lat Ochotniczej Straży  Pożarnej  w Mchach. Były życzenia, gratulacje, odznaczenia i prezenty
100 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Mchach. Były życzenia, gratulacje, odznaczenia i prezentyfot. Katarzyna Baksalary
100 lat Ochotniczej Straży  Pożarnej  w Mchach. Były życzenia, gratulacje, odznaczenia i prezenty

100 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Mchach. Były życzeni...

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto