Adam Lewandowski Śrem. Burmistrz z absolutorium i wotum zaufania. "Za" głosowali wszyscy radni PiS

Bartosz Klimczuk
Bartosz Klimczuk
Burmistrz z absolutorium i wotum zaufania. "Za" głosowali wszyscy radni PiS
Burmistrz z absolutorium i wotum zaufania. "Za" głosowali wszyscy radni PiS Bartosz Klimczuk
Adam Lewandowski Śrem. Podczas dzisiejszych (24.06) obrad Rady Miejskiej w Śremie głosowano za udzieleniem burmistrzowi Śremu wotum zaufania oraz absolutorium za wykonanie budżetu w 2020 roku. "Za" w obu przypadkach głosowało 16 radnych, przeciw było trzech, dwóch wstrzymało się od głosu.

Adam Lewandowski Śrem. Burmistrz z absolutorium i wotum zaufania. "Za" głosowali wszyscy radni PiS

W pierwszej części sesji Rady Miejskiej w Śremie, która odbywała się w sali widowiskowej Muzeum Śremskiego, najwięcej dyskutowano o przedstawianym raporcie na temat stanu gminy Śrem. Jako pierwszy głos w debacie zabrał radny Piotr Mulkowski.

W ostatnich latach obserwujemy proces korkowania się miasta nie tylko w okolicach przeprawy przez Wartę, ale również w kierunku Jezioran, Helenek i Psarskiego. W tym czasie doszło do skutku wiele inwestycji mieszkaniowych, a struktura drogowa praktycznie nie zmienia się od dziesięcioleci. Ten brak inwestycji doprowadził do całkowitego przeciążenia sieci drogowej w mieście - mówił radny.

Piotr Mulkowski wspominał w tym miejscu konkretne przypadki np. ul. Sikorskiego, gdzie ruch tamuje się już od ronda, czy niewykorzystanie niedawnego remontu Al. Solidarności, gdzie przy okazji prac nie powstały żadne ułatwienia dla kierowców. Radny dopytywał również o kolejne etapy obwodnicy, system inteligentnej sygnalizacji świetlnej i zwrócił uwagę na brak rond w newralgicznych punktach miasta. Były kandydat na burmistrza Śremu wspomniał również o zbyt małej ilości kursów i autobusów komunikacji miejskiej jadącej w kierunku Helenek i Psarskiego. Całość kwestii poruszanych przez Piotra Mulkowskiego można znaleźć w naszej galerii.

Kolejnym radnym, który poprosił o głos był Tomasz Wojna, szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w gminie.

Doceniamy pozytywne działania gminy w tym trudnym czasie pandemii. Choć są obszary, w których mamy inne zdanie i wizję funkcjonowania naszej małej ojczyzny, to chcemy wyrazić wolę współpracy i zadeklarować chęć kontynuowania dialogu. Pełni nadziei na powrót do normalności liczymy, że nasz głos będzie wysłuchany, a wola współpracy będzie wspólna - mówił Tomasz Wojna wspominając również, że w tym roku klub radnych PiS zagłosuje za wotum zaufania i absolutorium dla burmistrza.

Radny Grzegorz Wiśniewski, podobnie jak Piotr Mulkowski, także zwrócił uwagę na paraliż komunikacyjny do jakiego często dochodzi w mieście. Wspomniał również, że gmina powinna nawiązać szerszą współpracę m.in. ze starostwem powiatowym w sprawie nielegalnego wysypiska śmieci w Pyszącej.

Gmina trochę za mało pomaga lokalnym przedsiębiorcom w tych trudnych czasach. Większe wsparcie powinno zostać udzielone m.in branży hotelarskiej, gastronomicznej czy fitness. To właśnie lokalni przedsiębiorcy płacą podatki, z których realizujemy inwestycje - mówił Grzegorz Wiśniewski.

Na koniec głos zabrał szef PiSu w powiecie śremskim, Robert Piątek. W pierwszych słowach podziękował on burmistrzowi za dobrą współpracę między Spółdzielnią Mieszkaniową a gminą.

Jako radni PiS cieszymy się, że wiele naszych wniosków zostało pozytywnie zrealizowanych. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie się dalej rozwijała - kwitował Robert Piątek.

Burmistrz Adam Lewandowski podziękował za wszystkie wniesione uwagi. Ostatecznie przeciw udzieleniu wotum zaufania i absolutorium głosowało trzech radnych: Marek Basaj, Piotr Mulkowski i Cezary Strzelec. Od głosu wstrzymali się zaś Grzegorz Wiśniewski i Tomasz Jakuszek.

Burmistrz z absolutorium i wotum zaufania. "Za" głosowali wszyscy radni PiS

Adam Lewandowski Śrem. Burmistrz z absolutorium i wotum zauf...

Podatek od psa

Wideo

Dodaj ogłoszenie