Balony Dolsk. Balonowe Mistrzostwa Świata Juniorów zawitały do Dolska. Takie widoki tylko raz w roku!

Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
Różnokolorowe balony zawitały ponownie do Dolska
Różnokolorowe balony zawitały ponownie do Dolska Katarzyna Baksalary
Balony Dolsk. Kolejny rok z rzędu w Dolsku pojawiły się barwne balony. Wszystko to za sprawą tegorocznej edycji Balonowych Mistrzostw Polski Juniorów i 29. Balonowego Pucharu Leszna. Po godz. 19.00 niebo nad Dolskiem wypełniło się barwami i balonami.

Balony Dolsk. Różnokolorowe balony zawitały ponownie do Dolska

To nie pierwszy raz kiedy balony zawodników niemal z całego świata pojawiły się w Dolsku. Tym razem rozegrano tu jedną z konkurencji zaliczaną do tegorocznych Balonowych Mistrzostw Polski Juniorów.

W zmaganiach w Dolsku wzięło udział 43 zawodników. Jako ciekawostkę dodamy, że juniorem w baloniarstwie są zawodnicy do 30 roku życia. Najmłodszy uczestnik tegorocznych zmagań ukończył 18 lat.

Dla dolszczan i mieszkańców tych okolic widok wielobarwnych balonów unoszących się nad jeziorem Dolskim Wielkim i okolicami to nie nowość. Od lat na przełomie lata i jesieni baloniarze korzystają z gościnności ośrodka Villa Natura, gdzie także i w tym roku umiejscowione zostały cele, w które usiłują trafić zawodnicy.

Jak usłyszeliśmy od znawców sportów balonowych, dzisiejsza pogoda nie była najlepsza z możliwych. Wiązało się to m.in. z szybkim przelotem balonów nad łąką, gdzie zlokalizowane zostały cele. Nie przeszkodziło to jednak wielu obserwatorom balonowych zmagań w fotografowaniu przelatujących nad ich głowami balonów.

Różnokolorowe balony zawitały ponownie do Dolska

Balony Dolsk. Balonowe Mistrzostwa Świata Juniorów zawitały ...

Mistrz Błachowicz liczy na nokaut!

Wideo

Dodaj ogłoszenie