Bieg Sokoła w Śremie [ZDJĘCIA]

Krzysztof Ratajczak
Już po raz dwudziesty ósmy odbył się Wieczorny Sztafetowy Bieg "Sokoła".

Impreza odbyła się w celu upamiętnienia Święta Niepodległości oraz z okazji obchodów 124 rocznicy Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół"

Start i meta biegu znajdowały się na wysokości bloku przy ul. Paderewskiego 8 na Osiedlu „Helenki” w Śremie, a trasa przebiegała ulicami: Paderewskiego - Konstytucji 3 Maja - Paderewskiego.

W sportowej rywalizacji wzięły udział reprezentacje Szkół Podstawowych (klasy I-VI) i Gimnazjalnych + VII klasy Szkół Podstawowych. Każda ze szkół mogła wystawić dowolną ilość zespołów. Sztafeta wynosiła 10 x 800 m. Zespół składał się z 5 dziewczyn i 5 chłopców. Bieg rozpoczynali chłopcy, w dalszej kolejności biegano na przemian.

W klasyfikacji klas szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 ze Śremu. Na drugim miejscu rywalizację ukończyła Szkoła Podstawowa nr 6, trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej z Książa Wielkopolskiego.

W klasyfikacji klas gimnazjalnych oraz VII klasy Szkoły Podstawowej zwyciężyła szkoła z Książa Wielkopolskiego, na drugim miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa nr 5 ze Śremu, a trzecie zajęła Szkoła Podstawowa nr 6.

Uciekał przed policją, uderzył w dom pod Ostrołęką. Jedna osoba nie żyje.

źródło: TVN24/x-news.pl

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie