Boks Śrem: Nadia Pulcidis medalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Łomży

Tomasz Barylski
Śremski Klub Bokserski Warta
Zawodniczka Śremskiego Klubu Bokskerskiego Warta, Nadia Pulcidis zanotowała bardzo dobry występ podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Łomży. Podopieczna trenera Patryka Klupsia powtórzyła sukces z ubiegłego roku.

Nadia Pulcidis z brązowym medalem na Olimpiadzie Młodzieży w Łomży

Nadia Pulcidis w startowała w kategorii kadetek - 63 kg. Podobnie jak w zeszłym roku wywalczyła brązowy medal. Niewiele zabrakło jej do wyższego miejsca na podium. Przegrała z bardziej doświadczoną rywalką walcząc do ostatnich sekund.

Przed nami jeszcze sporo pracy, ale wierzymy w to, że to dopiero początek - ciężka praca popłaca - Nadia jest tego przykładem

- powiedział Patryk Klupś, trener Śremskiego Klubu Bokserskiego.

Jak dodał szkoleniowiec śremskich pięściarzy ten sukces nie byłby możliwy bez wsparcia sponsorów: władz lokalnych i prywatnych firm.

10 medali Kadry Wielkopolski na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Łomży

Warto wspomnieć , że trener Patryk Klupś na OOM pełnił rolę trenera wspierającego Kadry Wielkopolski w boksie. Zawodnicy z naszego regiony zdobyli łącznie 10 medali w tym 2 złote, 2 srebrne i 6 brązowych. Wielkopolska w klasyfikacji Kadetów zajęła 5 miejsce. Z kolei w klasyfikacji Kadetek 6 miejsce w stawce 12 województw.

Wielkopolanie pod wodzą Marka Szymańskiego zdobyli 10 medali w tym dwa złote, dwa srebrne oraz sześć brązowych. Wielkopolska w klasyfikacji Kadetów uplasowała się na 5 miejscu, natomiast w klasyfikacji Kadetek na 6 miejscu w Polsce na dwanaście województw.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani