Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Boże Ciało w Śremskiej Farze. Wierni przeszli w procesji ulicami prawobrzeżnego Śremu

Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
Boże Ciało w Śremie. Procesja wiernych ze śremskiej Fary
Boże Ciało w Śremie. Procesja wiernych ze śremskiej Fary Katarzyna Baksalary
Wierni z parafii farnej pw. NMP Wniebowziętej w Śremie tłumnie wzięli udział w procesji Bożego Ciała, która przeszła ulicami prawobrzeżnej części miasta w czwartek 8 czerwca. Procesja rozpoczęła się i zakończyła w kościele farnym. Przejście wiernych uświetniła orkiestra dęta Towarzystwa im. Mariana Ziemińskiego.

Wierni ze śremskiej Fary modlili się przy czterech ołtarzach

W czwartek 8 czerwca tradycji w Śremie stało się zadość. Wierni z parafii farnej pw. NMP Wniebowziętej tłumnie wzięli udział w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Bożym Ciele.

Tradycją tego święta, jest procesja ulicami miasta prowadząca do czterech ołtarzy. W prawobrzeżnej części Śremu parafianie ze śremskiej Fary rozpoczynają procesję w świątyni, a następnie przemieszczają się ul. Farną, pl. 20 Października oraz ul. ks. Piotra Wawrzyniaka, aby powrócić do świątyni.

Przy każdym z czterech ołtarzy odbyła się modlitwa oraz czytanie z ewangelii wszystkich czterech ewangelistów - św. Mateusza, św. Marka, św. Łukasza i św. Jana. Przy ostatnim z ołtarzy odbyło się również błogosławieństwo na cztery strony świata.

Na koniec dodamy, że po zakończonej Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Bożym Ciele wielu z wiernych zdecydowało się na zabranie ze sobą do domu brzozowych gałązek, którymi przybrane był ołtarze. Zabieranie z do domu brzozowych gałązek ma swoje tradycje w kulturze ludowej. Dawniej wierzono, że owe gałązki mają niezwykłą dobroczynną moc. Uważano między innymi, że gałązki te ochronią gospodarstwo i jego domowników przed burzą, gradem, a nawet złymi urokami.

W naszej galerii znajdziecie zdjęcia z uroczystej procesji Bożego Ciała parafii farnej w Śremie, która przeszła ulicami prawobrzeżnej części miasta. Zobaczcie!

Boże Ciało w Śremie. Procesja wiernych ze śremskiej Fary

Boże Ciało w Śremskiej Farze. Wierni przeszli w procesji uli...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Debata prezydencka o Gdyni. Aleksandra Kosiorek versus Tadeusz Szemiot

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto