Boże Narodzenie Śrem. W śremskich marketach wszędzie już święta

Bartosz Klimczuk
Święta zagościły na dobre w śremskich marketach Bartosz Klimczuk
Boże Narodzenie Śrem. Ledwie co zaczął się listopad, a śremskie sklepy już podjęły szybkie przygotowania do okresu przedświątecznego. Dla niektórych mieszkańców miasta jest to dobre zjawisko, bo można na spokojnie kupić wszystkie ozdoby i produkty, dla innych markety stają się "bożonarodzeniowe" zdecydowanie zbyt szybko.

Jeśli chodzi o Śrem, sklepowa kampania masowego wykładania towaru związanego ze świętami Bożego Narodzenia rozpoczęła się mniej więcej w okolicach Święta Niepodległości. Co jednak ciekawe, o ile markety nie mają oporów w eksponowaniu produktów ewidentnie związanych już ze świętami, to wewnątrz sklepów nie ma jeszcze aż takiej śmiałości co do samego ozdabiania przestrzeni w różne dekoracje.

Oni już chyba zgłupieli. Ledwie połowa listopada, a wszędzie już w sklepach widać święta Bożego Narodzenia. Moim zdaniem to zdecydowanie za wcześnie. Początek grudnia chyba jest najlepszym momentem do wprowadzania na półki takich rzeczy - przekonywał pan Andrzej, klient jednego z markerów spożywczych prawobrzeżnego Śremu.

Bardzo podobną opinię mieli również inni zapytani przez nas klienci tego sklepu. Co jednak ciekawe, największy krytycyzm budziły właśnie produkty spożywcze o tematyce świątecznej. Jeśli chodzi zaś o sklepy, gdzie są na przykład ozdoby, tutaj opinie bywają już bardzo różne.

Ja się bardzo cieszę, że już większość ozdób jest wyłożona na półki. Można na spokojnie wszystko obejrzeć i nie przystrajać domu na ostatni moment. A wybór jest spory, niech pan zobaczy - mówiła pani Anna, która z córką odwiedziła akurat sklep na ulicy Zamenhofa.

Prawdą jest, że w ostatnich kilku najbliższych dniach, przy półkach z ozdobami świątecznymi można było w śremskich sklepach zobaczyć naprawdę sporo klientów.

Powrót do szkół w reżimie sanitarnym

Wideo

Dodaj ogłoszenie