Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Budowa sali gimnastycznej w Masłowie trwa w najlepsze. Mieszkańcy zabiegali o tę inwestycję od wielu lat

Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
Wideo
od 16 lat
Sala gimnastyczna przy szkole w Masłowie, to temat, który powracał w zasadzie od pokoleń. Teraz marzenie mieszkańców tej wsi, ale i okolicznych miejscowości, z których dzieci uczęszczają do tej placówki, staje się faktem. Koniec budowy planowany jest na jesień przyszłego roku. Koszt tej inwestycji to niemal sześć milionów złotych.

Szkoła w Masłowie będzie miała salę gimnastyczną

O tym, że w Masłowie przy budynku tamtejszej szkoły pojawi się sala gimnastyczna wyczekiwana przez mieszkańców tej i okolicznych miejscowości informowaliśmy niemal dokładnie rok temu. Okazało się wówczas, że gmina Dolsk otrzymała dofinansowanie z Polskiego Ładu na tę inwestycję. Warto jednak podkreślić, że o budowę sali gimnastycznej w Masłowie zabiegano nie tylko w ostatnim czasie, ale przez wiele lat wcześniej. Robili to dzisiejsi dziadkowie dzieci, które do szkoły w Masłowie uczęszczają.

od 16 lat

Wybudują w Masłowie nie tylko salę, ale i klasy

Sala gimnastyczna w Masłowie, to będzie znaczne ułatwienie dla nauczycieli i uczniów szkoły. Zyskają oni bowiem nie tylko miejsce do ćwiczeń [obecnie dojeżdżają do Dolska i dzielą salę Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji z tamtejszą szkołą - przyp. red.] wraz z szatniami i zapleczem magazynowym, ale również cztery sale lekcyjne, które poprawią jakość codziennego działania szkoły.

Dodamy jeszcze, że według zapisów z dokumentacji projektowej, podczas tej budowy także kotłownia szkoły zmieni swoje położenie i z obecnego budynku zostanie przeniesiona do łącznika, który będzie spinał starą i nową część masłowskiej podstawówki.

Społeczność Masłowa czeka na ukończenie budowy

Jak zdradziła w rozmowie z nami Małgorzata Sławek, dyrektor masłowskiej szkoły, cała społeczność nie może się doczekać ukończenia budowy. Z okien podstawówki niemal codziennie robione są zdjęcia budowy, które z pewnością będą ciekawą dokumentacją powstawania tej inwestycji.

W miejscu, gdzie obecnie powstaje sala gimnastyczna, był wcześniej sad i właściwie do momentu, aż ten nieduży sad nie zaczął być wycinany, nie mogliśmy uwierzyć, że w końcu, po tylu latach, ta wyczekiwana przez wszystkich sala wreszcie powstanie

- mówi dyrektor szkoły w Masłowie i przyznaje, że z każdym kolejnym dniem trwania budowy wszystko staje się po prostu realne.

Jak na razie jednak planów na wielkie otwarcie sali gimnastycznej w Masłowie jeszcze nie ma. Budowa ma zostać ukończona na jesieni przyszłego roku, a dokładnie najpóźniej do 20 listopada 2024 roku. Szkoła po cichu liczy jednak na to, że być może uda się ją ukończyć wcześniej i dzieci 1 września będą mogły wrócić po wakacjach do szkoły już z salą i nowymi klasami.

Koszt inwestycji w Masłowie, to prawie sześć milionów złotych

Na koniec dodamy, że po rozstrzygnięciu przetargu, który wygrało Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Spiner Michał Jankowski z Szymanowa koszt budowy wynosi 5 988 870,00 złotych, z czego kwotę 5 090 539,50 złotych pochodzi z funduszu rządowego Polski Ład. Gmina Dolsk ze swojej strony wyłożyła 898 330,50 złotych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto