Chryzantemy Śrem. Gminy Książ Wielkopolski i Dolsk także wsparły przedsiębiorców

Bartosz Klimczuk
Gminy Książ Wielkopolski i Dolsk także wsparły przedsiębiorców
Gminy Książ Wielkopolski i Dolsk także wsparły przedsiębiorców ksiaz-wlkp.pl
Udostępnij:
Chryzantemy Śrem. W akcję wsparcia lokalnych przedsiębiorców, którzy ucierpieli w związku z zamknięciem cmentarzy zaangażowała się również gmina Książ Wielkopolski. Dolsk z kolei przystąpił do programu, w ramach którego kwiaty od poszkodowanych handlarzy rozdzielała lokalna Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Chryzantemy Śrem. Gminy Książ Wielkopolski i Dolsk także wsparły przedsiębiorców

Jak wynika z oficjalnego komunikatu, gmina Książ Wielkopolski zakupiła od miejscowych ogrodników białe i żółte chryzantemy.

W ramach akcji, na kilka dni przed kolejnymi obchodami Święta Niepodległości, przedstawiciele ksiąskiego magistratu odwiedzili miejsca upamiętniające lokalne wydarzenia historyczne i oddając hołd poległym Bohaterom, udekorowali je jesiennymi doniczkami chryzantem - informuje Urząd Miejski w Książu Wielkopolskim.

W akcję włączył się również dolski magistrat oraz sołectwa i stowarzyszenia działające na terenie tej gminy.

Gmina Dolsk oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Dolsku złożyły wnioski do Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Śremie, celem pozyskania chryzantem od hodowców, którzy nie sprzedali ich w związku z ograniczeniami spowodowanymi pandemią - informuje w komunikacie Urząd Miasta i Gminy Dolsk.

Q&A z Robertem Kubicą

Wideo

Dodaj ogłoszenie