Co z lekcjami WF w sali Bazar? Czy Punkt Szczepień Masowych w Śremie zostanie przeniesiony?

Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
Co z lekcjami WF w sali Bazar? Czy Punkt Szczepień Masowych w Śremie zostanie przeniesiony?
Co z lekcjami WF w sali Bazar? Czy Punkt Szczepień Masowych w Śremie zostanie przeniesiony? fot. arch. red.
Sala Bazar w Śremie. 1 września rozpoczął się rok szkolny. Uczniowie wrócili do szkolnych ławek, wróciła również do pewnego stopnia normalność. Pojawił się jednak pewien problem, który wymagał rozwiązania, a mianowicie kwestia zajęć wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 2 w Śremie, które dotychczas odbywały się w sali sportowej Bazar. Czy dalej tak będzie?

Sala Bazar od dekad jest salą gimnastyczną SP 2 w Śremie

Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. Piotra Wawrzyniaka w Śremie nie dysponuje własną salą gimnastyczną i od wielu już lat, a w zasadzie od dekad, uczniowie odbywają zajęcia z wychowania fizycznego na sali sportowej „Bazar” oddalonej od szkoły o około 400 metrów. W dobie powrotu uczniów do szkoły i szczepień przeciwko COVID-19 pojawił się jednak pewien problem, a mianowicie jak wiadomo od kilku miesięcy w tym właśnie miejscy działa śremski Punkt Szczepień Masowych, co znacząco obecnie utrudnia prowadzenie lekcji na sali gimnastycznej.

Póki nauczanie odbywało się zdanie i uczniowie nie uczęszczali na zajęcia, sala sportowa stała pusta i mogła być śmiało przeznaczona na PSM, teraz jednak lekcje i szczepienia wydają się być sprawami nie do połączenia w jednej przestrzeni.

Czy śremski Punkt Szczepień Masowych może zostać przeniesiony?

Na problem z zajęciami wychowania fizycznego w śremskiej „dwójce” zwróciła uwagę radnych Komisji Rewizyjnej wicedyrektor szkoły Sabina Marciniak, kiedy ci jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego odwiedzili tę placówkę w ramach kontroli. W związku ze wspomnianym problemem z zajęciami sportowymi zapytaliśmy Urząd Miejski w Śremie, jak sprawa wygląda i czy np. brane jest pod uwagę przeniesienie Masowego Punktu Szczepień w inne miejsce.

Jak się okazuje, sprawę zajęć wychowania fizycznego szybko udało się rozwiązać i w zasadzie pogodzić je z odbywającymi się tam szczepieniami. Julia Projs ze śremskiego magistratu informuje bowiem, że już od poniedziałku 13 września uczniowie śremskiej „dwójki” wrócą z zajęciami sportowymi na salę Bazar, wyjątkiem będą piątki. Tego dnia salą Bazar niejako „podzielić się” będzie musiała się zarówno szkoła jak i zespół Masowego Punktu Szczepień.

W każdy piątek zajęcia z WF-u będą odbywały się do godz. 12:00, natomiast szczepienia będą wykonywane od godz. 13:00 na salce rehabilitacyjnej w sali Bazar – wyjaśnia urzędniczka.

Mistrz Błachowicz liczy na nokaut!

Wideo

Dodaj ogłoszenie