Dobry występ śremskich kolarzy MTB w górach

MIP
Kolarze ze Śremu twierdzą, że w Złotym Stoku rozpoczęło się prawdziwe ściganie w górach Archiwum red.
Dwóch zawodników śremskiego klubu zajęło bardzo dobre lokaty w kolejnej edycji Powerade Suzuki MTB Marathon rozgrywanych w Złotym Stoku

W sobotę 30 kwietnia w Złotym Stoku odbyła się trzecia edycja maratonu z serii Powerade Suzuki MTB Maraton 2011. Na starcie stawiło się około 1000 zawodników w tym także śremianie Maciej Foerster oraz Michał Barański z Bikefun_ expansja_fanzone.pl.

Trasa zaczynała się na wysokości około 315 m n.p.m, by dalej piąć się na Jawornik Wielki (872mn.p.m.) i jeszcze wyżej na Górę Borówkową, (900 m n.p.m.). Ogólnie nasi zawodnicy mieli do pokonania trasę o długości 18,5 km, w tym ciężki 8,5 km podjazd a potem 10 km zjazd obfitujący w trudne techniczne singieltracki.

Jak twierdzą śremianie wyścig w Złotym Stoku był dla nich początkiem „prawdziwego“ ścigania się w górach, ponieważ wcześniejszej edycje w Murowanej Goślinie i Dolsku nie były aż tak wymagające.

Tym razem najlepiej z naszych kolarzy spisał się Maciek Foerster, który w klasyfikacji OPEN zajął 33 miejsce, a w kategorii wiekowej M3 uplasował się na 16 pozycji. Natomiast Michał Barański był 44 w klasyfikacji OPEN oraz 21 w kategorii wiekowej M3.

Natomiast ich klubowy kolega Adam Morawski nie startował z nimi, ponieważ spędzał czas poza granicami kraju biorąc udział w pikniku rowerowym SYMPATEX BIKE Festival Garda Trentino powered by Nissan.

W Złotym Stoku najwytrwalsi zawodnicy pokonali niemal 80 km. W śródnich był Andrzej Kaiser reprezentujący inny wielkopolski klub Corratec Team, który w swojej kategorii zajął 7miejsce.