Dożynki Śrem. Podczas mszy dziękczynnej w Farze podziękowano za tegoroczne plony

Bartosz Klimczuk
Bartosz Klimczuk
Podczas mszy dziękczynnej w Farze podziękowano za tegoroczne plony
Podczas mszy dziękczynnej w Farze podziękowano za tegoroczne plony Bartosz Klimczuk
Dożynki Śrem. Kolejny rok z rzędu z powodu pandemii władze gminy i powiatu śremskiego postanowiły nie organizować tłumnych i hucznych dożynek, a ograniczyć się wyłącznie do mszy dziękczynnej w Farze. Uroczyste podziękowanie za tegoroczne plony odbyło się w niedzielę 29.08.

Dożynki Śrem. Podczas mszy dziękczynnej w Farze podziękowano za tegoroczne plony

Koło godziny 12.00 w niedzielę przed śremską farą zaczęły gromadzić się delegacje z wieńcami, Orkiestra Dęta Towarzystwa im. Mariana Zielińskiego, lokalni samorządowcy, sołtysi gminy Śrem, rolnicy oraz inni wierni, aby w okolicznościowym nabożeństwie podziękować za tegoroczne plony. Do kościoła symboliczny bochen chleba wszedł w uroczystym przemarszu.

Przynieśliśmy w procesji wieńce żniwne ,aby Panu Bogu podziękować za tegoroczne plony i chleb, który trafia na nasze stoły - mówił ksiądz prałat Marian Brucki, jednocześnie witając wszystkich w świątyni.

Oprócz podziękowań Panu Bogu, ks. Marian Brucki prosił również o uchronienie nas od wszelkich kataklizmów, głodu i innych nieszczęść.

Niech brak żywności nas nie zabija - prosił Boga w imieniu wiernych proboszcz śremskiej Fary.

Po zakończeniu mszy świętej i tradycyjnym święceniu chleba oraz wieńców, głos na parę chwil zabrali lokalni samorządowcy.

Dziękuję rolnikom, ogrodnikom, sadownikom i pszczelarzom za to wspólne świętowanie. Świadczy to, że szanujemy i cenimy waszą pracę i że jesteśmy wdzięczni za wasz trud - mówił starosta śremski, Zenon Jahns.

Burmistrz Śrem Adam Lewandowski również podziękował rolnikom za ich pracę wskazując jednocześnie, że to co robią bywa czasami trudne, ale potrafi być również wyjątkowo satysfakcjonujące.

Podczas mszy dziękczynnej w Farze podziękowano za tegoroczne plony

Dożynki Śrem. Podczas mszy dziękczynnej w Farze podziękowano...

Mistrz Błachowicz liczy na nokaut!

Wideo

Dodaj ogłoszenie