Dzięki naszemu karatece reprezentacja kraju zdobyła wicemistrzostwo świata

Tomasz Worsztynowicz
Nasi (od lewej): Mateusz Zarzecki, Pawel Kubala, Kacper Pabisiak
Nasi (od lewej): Mateusz Zarzecki, Pawel Kubala, Kacper Pabisiak Archiwum prywatne P. Kubala
Mistrzostwa Świata w Karate WUKF, odbyły się we włoskiej miejscowości Ligano (28-29.05). Śremianin Paweł Kubala ze swoimi kolegami z reprezentacji Polski na zawody pojechali z klubowy trenerem śremskiego karateki - Arkadiuszem Borowiczem.

Sukces odnieśli w najbardziej prestiżowej konkurencji jaką jest drużynowe kumite shobu ippon rotation, podczas której na macie zmieniają się zawodnicy, a walka trwa bez przerwy trzy minuty.

W drodze do finału reprezentacja Polski pokonała rywali z Niemiec oraz Rosji. Szczególnie ucieszyła ich wygrana z tymi drugimi, ponieważ na zeszłorocznych Mistrzostwach Europy właśnie Rosja wykluczyła ich z turnieju. Tym razem wygrali potyczkę 2:1, a Paweł Kubala swoją walkę zremisował. W najważniejszym starciu zawodów, którego stawką było mistrzostwo Świata musieli uznać wyższość reprezentacji Belgii.

To nie jedyny sukces na tych zawodach. Polska drużyna wywalczyła jeszcze brązowy medal w konkurencji kumite ippon shobu (potyczka polega na meczu między reprezentacjami, który składa się z trzech walk trwających po dwie minuty). Zmagania rozpoczęli od walki z gospodarzem mistrzostw.