Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Eksperci dobrego życia: Seniorzy poznawali tajniki superbabci i superdziadka [ZDJĘCIA]

Dominika Górna
Dominika Górna
Eksperci dobrego życia: Seniorzy poznawali tajniki superbabci i superdziadka
Eksperci dobrego życia: Seniorzy poznawali tajniki superbabci i superdziadka fot. Dominika Górna
W piątek, 31 stycznia odbyło się szóste spotkanie z cyklu "Eksperci dobrego życia" w Muzeum Śremskim. Tematem spotkania była rola babci i dziadka w rodzinie. O tym jak zostać superdziadkiem i superbabcią opowiadała Krystyna Dyba, koordynatorka szkoły przy Polskim Stowarzyszeniu Pedagogów i Animatorów KLANZA Oddział w Poznaniu.

Rola babci i dziadka w rodzinie zmienia się i w obecnych czasach jest niezwykle ważna i odpowiedzialna. Podczas szóstego spotkania z cyklu "Eksperci dobrego życia" dowiemy się co ma szczególne znaczenie dla obecnego pokolenia Babć i Dziadków, w jaki sposób znaleźć sens i satysfakcję życiową - zapraszała na spotkanie Maria Świdurska, kierownik OPS w Śremie

W pierwszej części piątkowego spotkania o doświadczeniach Szkoły Superbabci i Superdziadka opowiedziała Krystyna Dyba, która na co dzień pracuje jako koordynatorka szkoły, przy Polskim Stowarzyszeniu Pedagogów i Animatorów KLANZA w Poznaniu.

Krystyna Dyba w bardzo przystępny i obrazowy sposób opowiadała o tej niezwykłej szkole. - Szkoła SuperBabci i SuperDziadka to miejsce, gdzie dziadkowie mogą doskonalić się w swojej roli. To szansa na wzbogacenie wiedzy i umiejętności, sprzyjających prawidłowemu rozwojowi wnuków. Szkoła uczy jak odpowiedzialnie pomagać rodzicom - wyjaśniała Krystyna Dyba, która próbowała "zarazić" śremskich seniorów entuzjazmem i zachęcić do twórczej zabawy z wnukami.

Nasza szkoła stawia na twórczą edukację, zabawy aktywnie angażujące dziecko i pobudzające jego ciekawość świata. Metoda warsztatowa pozwala na wymianę doświadczeń, stwarza przestrzeń do rozmowy o trudnościach, a praca w grupie jest świetną okazją do wspólnego spędzania czasu, uczy zasad pozytywnej komunikacji i rozwiązywania konfliktów.
Będąc w grupie można wiele zrobić na rzecz dzieci- tworzyć okazje do wspólnej zabawy, wycieczki, zainteresować literaturą poprzez opowiadania, teatr, wykonywanie różnych zadań przybliżających tradycję w jakiej wychowali się dziadkowie. Można także lepiej zadbać o swoje zdrowie i sprawność by dłużej być samodzielnym i pomocnym dla innych - Krystyna Dyba

Projekt jest realizowany przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA w oparciu o autorski program Zofii Zaorskiej – pomysłodawczyni i twórca pierwszej Szkoły w Lublinie.

W drugiej części spotkania odbyło się losowanie zaproszeń do Jump Space Park Trampolin dla babci, dziadka i wnuków.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto