Gmina Dolsk. Pani Sołtys choinkowymi światełkami rozświetliła całą wieś

Bartosz Klimczuk
Pani Sołtys choinkowymi światełkami rozświetliła całą wieś
Pani Sołtys choinkowymi światełkami rozświetliła całą wieś Bartosz Klimczuk
Udostępnij:
Gmina Dolsk. Janina Pawełczyk, sołtys wsi Nowieczek w gminie Dolsk, znana jest z tego, że co roku fantazyjnie przyozdabia swój ogród świątecznymi dekoracjami. Z roku na rok dekoracji jest coraz więcej, a przed tegorocznymi świętami postanowiła ustawić nawet małą szopkę. Wszystko to jest oczywiście po zmroku podświetlane.

Gmina Dolsk. Pani Sołtys choinkowymi światełkami rozświetliła całą wieś

Dom Janiny Pawełczyk, w momencie gdy już zajdzie Słońce, widać z bardzo dużej odległości. Wszystko dzięki tysiącom lampek choinkowych zamontowanych w jej ogrodzie. Mimo, że już teraz liczba dekoracji wywiera imponujące wrażenie, pani Sołtys zapewnia, że co roku będzie dokładała kolejną ozdobę i kolejne światełka.

Swój ogród staram się razem z mężem świątecznie przybierać już od dziesięciu lat. Początki były oczywiście dużo skromniejsze niż teraz, ale co roku pojawiały się w naszych głowach nowe, fajne pomysły - przyznaje Janina Pawełczyk.

Radość pokazywana poprzez kolorowe światła

Dla pani sołtys światełka mają stworzyć na wsi namiastkę świątecznego klimatu dla całej lokalnej społeczności. Ubolewa nad tym, że już od lat na święta trudno oczekiwać śniegu, także postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i bożonarodzeniowy nastrój wprowadzić poprzez liczne iluminacje.

W tym roku szczególnie uważam, że należy pokazywać świąteczną radość i nie dać się ogólnie panującemu przygnębieniu - kwituje Janina Pawełczyk

.

Małe Las Vegas

Dom sołtys Nowieczka jest przez mieszkańców wsi nazywany w okresie okołoświątecznym "małym Las Vegas". Nie trudno się dziwić, że wielu przejeżdżających tędy kierowców zatrzymuje się, aby nagrać krótki filmik, albo zrobić parę zdjęć. Na ogród Janiny Pawełczyk chętnie wchodzą również dzieci. To najmłodszym z pewnością najbardziej udziela się stworzony tam świąteczny klimat.

Pani Sołtys choinkowymi światełkami rozświetliła całą wieś

Gmina Dolsk. Pani Sołtys choinkowymi światełkami rozświetlił...

Mięsożerni mężczyźni bardziej szkodliwi

Wideo

Dodaj ogłoszenie