MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Gmina Dolsk: Radni z list PSL będą badani wykrywaczem kłamstw?! [ZDJĘCIA Z SESJI]

Bartosz Klimczuk
Radni z list PSL będą badani wykrywaczem kłamstw?!
Radni z list PSL będą badani wykrywaczem kłamstw?! Bartosz Klimczuk
Pierwsza sesja nowej kadencji samorządu w Dolsku nie przebiegła po myśli większości radnych wybranych z list PSL, czyli środowiska związanego z osobą Tomasza Frąckowiaka, kontrkandydata Barbary Wierzbińskiej w wyścigu o fotel burmistrza. Mimo iż "jego ludzie" mieli większość w radzie (osiem osób na piętnaście) jedna z nich podczas głosowania na przewodniczącego rady wyłamała się.

Jeszcze przed głosowaniem wszystko wydawało się być jasne. Janina Pawełczyk, kandydatka na przewodniczącą z ramienia PSL nie powinna mieć większych problemów z wygraną w głosowaniu z jej kontrkandydatem na to stanowisko, Romualdem Nawrotem. Stało się jednak inaczej. Jeden radny Tomasza Frąckowiaka wyłamał się i stosunkiem głosów 8:7 wygrał Romuald Nawrot.

Wśród ludzi radnych PSL widać było pewną konsternację całą sytuacją. Sam Tomasz Frąckowiak sprawiał wrażenie, delikatnie to ujmując, niezbyt zadowolonego z takiego obrotu sprawy. Wczoraj jego komitet wyborczy wydał nawet oficjalny komunikat w tej sprawie.

- Szanowni Państwo! W związku z rozstrzygnięciem, które zapadło dziś podczas obrad pierwszej sesji Rady Miasta i Gminy Dolsk, z przykrością informujemy, że utraciliśmy większość w radzie, którą cieszyliśmy się od wyborów z dnia 21 października 2018 r. Dziś, jeden z wybranych z naszego komitetu radnych, w sposób obrzydliwy, ohydny i brutalny, zdradził naszą ósemkę i zagłosował na osobę spoza naszego komitetu - czytamy w pierwszych zdaniach oświadczenia. Najciekawsze zostało przekazane jednak na samym końcu.

- W związku z powyższym zdecydowaliśmy się na skorzystanie z usług badania z wykorzystaniem wariografu, które przeprowadzi za zgodą wszystkich ośmiu radnych specjalistyczna firma z Warszawy - wieści dalej internetowy wpis. Postanowiliśmy zapytać Tomasza Frąckowiaka, czy podczas badania wariografem będą mogli być obecni przedstawiciele lokalnych mediów.

- Procedura badaniem wariografem jest bardzo złożona. Badanie jednej osoby będzie trwało od 1-1,5 godziny w specjalnie przygotowanych warunkach z użyciem specjalistycznego sprzętu i wykwalifikowanych specjalistów z dziedziny kryminalistyki. Udział osób trzecich jest wykluczony - tłumaczył Tomasz Frąckowiak.

Gmina Dolsk: Radni z list PSL będą badani wykrywaczem kłamstw?! [ZDJĘCIA Z SESJI]

_______________

Żródło:Tygodnik Śremski

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Seria pożarów Premier reaguje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto