Gmina Książ Wlkp. Zaborowo stanęło do eko wyzwania i wysprzątało okolicę

Bartosz Klimczuk
Bartosz Klimczuk
Zaborowo stanęło do eko wyzwania i wysprzątało okolicę
Zaborowo stanęło do eko wyzwania i wysprzątało okolicę Bartosz Klimczuk
Gmina Książ Wlkp. Ksiąska akcja „(PO)SPRZĄTAJMY GMINĘ” rozkręciła się już na dobre! W piątek (23.04) do wyzwania stanęła społeczność wsi Zaborowo, która nie tylko wysprzątała najbliższą okolicę, ale również nieodległe tereny przy rzece Warcie.

Gmina Książ Wlkp. Zaborowo stanęło do eko wyzwania i wysprzątało okolicę!

W ogólnogminną akcję sprzątania najbliższej okolicy zaangażowała się rada sołecka wsi Zaborowo z sołtysem, Krzysztofem Sójką, Koło Gospodyń Wiejskich Zaborowo pod przewodnictwem prezes, Iwony Mielcarek oraz stowarzyszenie "Zaborowo nasza wieś dawniej i dziś" wraz z prezesem Tomaszem Szymańskim na czele. Pierwsza grupa zabrała się za zbieranie śmieci w drodze na Kiełczynek, druga sprawdzała pobocza drogi prowadzącej do Sroczewa, trzecia zaś pojechała sprzątać okolice rzeki Warty.

Często bywam nad Wartą w tych okolicach i mam świadomość, jak wielu ludzi przyjeżdża tam w celach rekreacyjnych. Niestety często te osoby, które wcale nie są mieszkańcami naszego sołectwa, zostawiają po sobie wiele nieprzyjemnych pamiątek - przyznaje Tomasz Szymański.

Sołtys Zaborowa dodaje, że to pierwsza tego typu zorganizowana akcja na terenie sołectwa, co wcale jednak nie oznacza, że ostatnia. Warto w tym miejscu wspomnieć, że w sprzątanie okolicy zaangażowało się również wiele dzieci.

Jak mieliśmy okazję już pisać, w ksiąskiej eko akcji pod hasłem „(PO)SPRZĄTAJMY GMINĘ” zapisało się w sumie około 200 osób. W czwartek 22 kwietnia na ulice Książa wyruszyli urzędnicy oraz pracownicy ksiąskiego Centrum Kultury, którzy również postanowili posprzątać swój lokalny, najbliższy świat.

Zasada ksiąskiej akcji sprzątania gminy jest prosta. Urząd zapewnia worki i rękawice, mieszkańcy wyruszają w teren. Na koniec zebrane worki śmieci gmina przekazuje w odpowiednie dla śmieci miejsce, czyli na wysypisko.

Wysprzątano już Zakrzewice, będą sprzątane również Jarosławki

Przypominamy, że w ramach akcji „(PO)SPRZĄTAJMY GMINĘ” w Zakrzewice mieszkańcy sprzątnęli okoliczny las i zebrali niemal 150 worków ze śmieciami.

W niedzielę 25 kwietnia natomiast sprzątany będzie teren nad jeziorem w Jarosławkach. Udział w tym przedsięwzięciu zapowiedzieli również nurkowie, którzy sprawdzą jakie śmieci kryją się pod powierzchnią wody.

Pokażcie, jak działacie!

Jeśli bierzecie udział w akcji sprzątania świata - czy w gminie Książ Wielkopolski, czy w innym zakątku powiatu śremskiego - zachęcamy was do przesyłania zdjęć. Pokażcie, jak działacie!

Zdjęcia oraz informacje na temat eko akcji można podsyłać na nasz adres mailowy [email protected] lub przesłać nam w wiadomości na facebooku.

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie