MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Grono pedagogiczne z gminy Śrem uczciło swoje święto. Dzień Edukacji Narodowej w Śremie świętowano w Muzeum Śremskim

Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
Wideo
od 16 lat
Dzień Nauczyciela, czyli Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich nauczycieli oraz osób związanych ze szkolnictwem i edukacją. Grono pedagogiczne z gminy Śrem swoje święto obchodziło w piątek 13 października w sali Muzeum Śremskiego.

Nauczycielskie święto w gminie Śrem. Tak obchodzono Dzień Edukacji Narodowej

W gminie Śrem Dzień Edukacji Narodowej to duże święto dyrektorów gminnych szkół, nauczycieli oraz pracowników placówek oświatowych. W tym roku całe grono pedagogiczne spotkało się w piątek 13 października w sali Muzeum Śremskiego na uroczystej gali zorganizowanej przez gminę Śrem.

W pierwszej kolejności do zebranych na sali zwrócił się burmistrz Adam Lewandowski, który życzył pracownikom oświaty, którym sam zresztą był przez lata, między innymi odwagi, zdrowia, wytrwałości, cierpliwości oraz stabilizacji.

Z kolei Barbara Jabłońska, naczelnik pionu edukacji w śremskim urzędzie miejskim zebranym na sali za wysiłek i pracę dziękowała tak:

Chciałabym podziękować przede wszystkim, że dbacie Państwo o wysoki poziom edukacyjny dzieci, że zabezpieczacie Państwo przede wszystkim dużo potrzeb społecznych, których w obecnych czasach jest bardzo wiele i na poziomie przedszkoli i na poziomie szkół podstawowych. Podziękować chciałam również całej kadrze, że wspaniale dba o nasz majątek gminny, że dbamy wspólnie o nasze dobro. Chciałabym podziękować podmiotom zewnętrznym, że przepięknie uzupełniają właśnie naszą sieć edukacyjną, że każdy ma możliwość wyboru. Dzisiejsze dzień to dzień świętowania, czyli życzenia. Życzę Państwu przede wszystkim satysfakcję z wykonywania zawodu. Żebyście Państwo odczuwali ze strony i dzieci i rodziców, i swoich przełożonych, że jesteście państwo doceniani, naprawdę chylę czoła i pięknie dziękuję za waszą pracę. Chciałabym dzisiaj wszystkim życzyć, żebyście Państwo byli szczęśliwymi ludźmi, bo uważam że jeżeli człowiek jest szczęśliwy, to wykonuje swoją pracę najlepiej.

Dzień Edukacji Narodowej w gminie Śrem
Dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy szkół z gminy Śrem obchodzili swoje święto w sali Muzeum ŚremskiegiKatarzyna Baksalary

Nagrody dla pedagogów z gminy Śrem od KEN, MEN, burmistrza Śremu oraz dyrektorów

Po wystąpieniu burmistrza Lewandowskiego oraz naczelnik Jabłońskiej przyszedł czas na wręczenie pierwszych nagród. Jednymi z pierwszych osób zaproszonych na scenę byli ci pedagodzy, którzy wyróżnieni zostali medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrodami Ministerstwa Edukacji Narodowej i nagrodą Kuratora Oświaty w Poznaniu. Medalem wyróżniono Grażynę Kałużną, wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Dąbrowie, nagrodami ministerialnymi natomiast Karolinę Worobiew, dyrektor SP5 w Śremie, Kamilę Winnicką-Temporale, nauczycielkę SP5 w Śremie, a nagroda kuratorska trafiła do rąk Marcina Szydłowskiego, dyrektora Szkoły Podstawowej w Dąbrowie.

Dzień Edukacji Narodowej w gminie Śrem
Dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy szkół z gminy Śrem obchodzili swoje święto w sali Muzeum ŚremskiegiKatarzyna Baksalary

W dalszej części uroczystości wręczono nagrody Burmistrza Śremu, które zostały przyznane za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze 25 dyrektorom i nauczycielom szkół podstawowych i przedszkoli, a później 171 nauczycieli odebrało z rąk dyrektorów placówek oświatowych tak zwane nagrody dyrektorskie.

W sumie Dzień Edukacji Narodowej w gminie Śrem to ponad 200 nagród i wyróżnień dla ludzi na co dzień tworzących lokalną oświatę i przygotowujących dzieci do kolejnych etapów edukacji i dorosłego życia.

Na koniec dla wszystkich zabrzmiały ze sceny włoskie przeboje w wykonaniu Alberta Amatiego, a sali obok na społeczność nauczycielską czekał słodki poczęstunek.

Grażyna Kałużna, wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Dąbrowie o medalu KEN i nie tylko:

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto