Wybierz region

Wybierz miasto

  Etno Festiwal: Litwa

  Olandia
  Prusim, ul. Prusim/5, +48 61 291 53 79

  16:30 Niedziela, 2 sierpnia

  • Brak informacji o cenie

  2 sierpnia 2015 r. w Krainie Stu Jezior zabrzmi muzyka, ktora zabierze nas w dorzecze Wilii i Niemenu: kolejny Etno Festiwal organizowany w Olandii zaprezentuje muzykę litewską.

  Olandia, położona w wielkopolskiej miejscowości Prusim, to miejsce kultywujące pamięć o holenderskich osadnikach, ktorzy w XV i XVI w przybyli na polskie ziemie, przynosząc ze sobą wiele innowacji, zmieniających oblicze polskich wsi. Olandia to także wspołczesne miejsce spotkań kulturowych i artystycznych: odbywający się od lat Etno Festiwal jest jednym najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. W tym roku będzie on niesamowitym spotkaniem z rożnorodną oraz wielogłosową kulturą i muzyką z Litwy.

  Na scenie festiwalu wystąpią: Sutari, Black Biceps i Sen Svaja, gwiazdą wieczoru będzie zaś Mela Koteluk.


  Sutari
  to polskie trio tworzone przez trzy artystki z pogranicza muzyki i teatru. Muzyka zespołu powstaje w oparciu o ludowe pieśni litewskie i polskie, a także własne kompozycje. Zachowując styl, temperament, melodykę, rytm a przede wszystkim treść tradycyjnych pieśni – bliską kobiecie, inteligentną, atrakcyjną – trio wydobywa z nich wspołczesne elementy, brzmienia i interpretacje. Zespoł Sutari zdobył II Nagrodę oraz Nagrodę Publiczności w konkursie „Nowa Tradycja” organizowanym przez Radiową Dwojkę (2012 r.).


  Black Biceps
  to wieloetniczny skład z Wileńszczyzny. Zespoł śpiewa w trzech językach – po polsku, litewsku i rosyjsku – łącząc w swym brzmieniu folk i rock. Na swych występach zarażają energią i humorem –chyba dlatego zostali jedną z gwiazd poprzedniej edycji litewskiej wersji „Mam talent” (LietuvaTalantai). Ich utwor „Kotek” znalazł się na albumie „Muzyczne Rodowody. Litwa” wydanym przez INC East
  oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP.

  Muzykę z głębi litewskiej kultury etnicznej wydobędzie dla nas
  Sen Svaja
  , zespoł tworzony przez trzy charyzmatyczne litewskie artystki. Grając na nietypowych i dawnych instrumentach, oraz używając swych niezwykłych głosow, zabierają słuchaczy w świat dawnych wierzeń, świętych gajow i kultu przyrody. Świat zapomniany, a jednak muzyka ta porusza w nas strunę dziwnie bliską naszej duszy.


  Mela Koteluk
  to jedno z najgorętszych nazwisk na polskiej scenie alternatywnej. Jej wizyta w Olandii nie jest przypadkiem. Oczywiście Mela nie gra etno, jednak Litwa zajmuje szczegolne miejsce w historii jej rodziny. Spotkanie polskiej alterantywy z litewskim etno nabierze tu zupełnie nowego wymiaru.

  Przybądź do Olandii na Etno Festiwali weź udział w muzycznym spotkaniu kultur!

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Koronawirus: Czy znasz już na pamięć zasady profilaktyki? TEST