Kolejne przejścia dla pieszych w Śremie doświetlone. Tym razem lamp przybyło na ul. Piłsudskiego

Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
Udostępnij:
O tym, jak ważne jest doświetlenie przejść do pieszych, z pewnością nikogo nie trzeba przekonywać. W grudniu gmina Śrem zamontowała nowe lampy na ul. Piłsudskiego. Nowe doświetlenie poprawi bezpieczeństwo w okolicy szkoły podstawowej oraz w okolicy parku Powstańców Wielkopolskich.

Doświetlenie przejść dla pieszych na ul. Piłsudskiego w Śremie

Dobrze oświetlone przejścia dla pieszych to większe bezpieczeństwo dla pieszych oraz dla kierujących. Gmina Śrem od kilku lat doświetla kolejne przejścia w mieście. Dodatkowe oświetlenie zostało zainstalowane między innymi w dwóch miejscach na ul. Piłsudskiego w Śremie.

Pierwsze z tych miejsc to skrzyżowanie ul. Piłsudskiego z ul. Szkolną, które jest w bezpośrednim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 2. Oprócz ośmiu nowych lamp (po dwie na pojedyncze przejście) na przejściach przy zejściach z chodnika na ulicę zamiast tradycyjnych płyt chodnikowych, czy kostki brukowej zamontowano specjalne wypukłe-fakturowe płyty, które ułatwią życie i poprawią bezpieczeństwo osób niewidzących, niedowidzących i słabowidzących.

Dodamy również, że nowe lampy, to dodatkowe lampy, stare oświetlenie ulicy pozostało bez zmian.

Drugie miejsce przy ul. Piłsudskiego w Śremie, gdzie doświetlono przejście dla pieszych, to okolice parku miejskiego przy tzw. stawach. Tam zamontowano dwie lampy doświetlające istniejące w tym miejscu przejście dla pieszych. Pojawiły się również wypukłe płytki - podobnie jak w okolicach szkoły.

Jaki jest koszt tej inwestycji w bezpieczeństwo w Śremie?

Łącznie gmina Śrem na montaż nowych lamp doświetlających przejścia dla pieszych oraz wypukłe płytki przy zejściu z chodnika na jezdnię wydała blisko 174 tys. złotych.

W przypadku skrzyżowania ul. Piłsudskiego z ul. Szkolną koszty to niemal 139 tys. złotych, z czego gmina Śrem uzyskała dofinansowanie w kwocie 80 tys. złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Natomiast w okolicy parku koszt doświetlenia przejścia wyniósł niemal 35 tys. złotych, z czego 20 tys. złotych pozyskano podobnie jak w przypadku skrzyżowania z ul. Szkolną z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Zobacz też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wizyta Janet Yellen w Polsce

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie