Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Komunikacja miejska Śrem. Bezpłatna komunikacja miejska nie zmniejsza ruchu w mieście?

Bartosz Klimczuk
Bartosz Klimczuk
Bezpłatna komunikacja miejska nie zmniejsza ruchu w mieście?
Bezpłatna komunikacja miejska nie zmniejsza ruchu w mieście? Bartosz Klimczuk
Komunikacja miejska Śrem. Podczas ostatnich (15.06) obrad komisji ochrony zdrowia w śremskim magistracie radni miejscy pochylili się między innymi nad informacją dotyczącą działań, jakie gmina podejmuje na rzecz ochrony środowiska. Jednym z punktów tego krótkiego raportu było funkcjonowanie w mieście bezpłatnej komunikacji miejskiej.

Komunikacja miejska Śrem. Bezpłatna komunikacja miejska nie zmniejsza ruchu w mieście?

Nim miejscy radni zaczęli zadawać pierwsze pytania dotyczące działań gminy Śrem na rzecz ochrony środowiska, trzystronicowy, krótki raport streściła zebranym w sali sesyjnej śremskiego urzędu miejskiego Katarzyna Bednarowicz, naczelnik pionu Gospodarowania Przestrzenią i Środowiskiem. Urzędniczka największą uwagę zwróciła na edukację proekologiczną najmłodszych śremian, która ma przynosić już pewne pozytywne rezultaty.

W dyskusji nad przedstawionym przez naczelnik Bednarowicz raportem głos zabrał m.in. radny Artur Konon, który miał kilka uwag dotyczących działalności darmowej komunikacji miejskiej na terenie Śremu.

Chciałbym odnieść się do punktu związanego z funkcjonowaniem bezpłatnej komunikacji miejskiej. Społeczna rola, jaką ona odgrywa, jest niezaprzeczalna, ale zastanawiam się, czy powinniśmy ten punkt umieszczać w sprawozdaniu. Jak widzę falę samochodów przejeżdżających codziennie przez most, mam wątpliwości, czy komunikacja miejska faktycznie działa na rzecz poprawy powietrza - przekonywał Artur Konon.

Radny, kontynuując temat, dodał również, że widział autobusy śremskiej komunikacji miejskiej, które miały na swoim pokładzie tylko jednego pasażera, a same przecież także emitują spaliny.

Do uwag radnego Konona odniósł się zastępca burmistrza Śremu, Bartosz Żeleźny.

Darmowa komunikacja miejska ma zachęcić mieszkańców do zrezygnowania z poruszania się samochodami prywatnymi. Aby osiągnąć zadowalający efekt, potrzeba jest ciągła praca w tym temacie - stwierdził zastępca burmistrza i zauważył, że gdy bezpłatna komunikacja miejska w Śremie była wprowadzana, korzystanie z publicznego transportu wzrosło o około 300 procent.

Przypominamy, że darmowa komunikacja miejska w Śremie rozpoczęła funkcjonowanie 1 lipca 2016 roku, czyli lada dzień minie pięć lat od jej uruchomienia. Jak oceniacie śremską komunikację miejską? Korzystacie z niej na co dzień, czy wolicie inne środki transportu? Czekamy na wasze komentarze na naszym profilu facebookowym Tygodnik Śremski - Śrem NaszeMiasto.pl

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto