Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Komunikacja miejska w Śremie. Mieszkańcy nie są zadowoleni z wprowadzonych zmian w rozkładzie jazdy autobusów

Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
Komunikacja miejska w Śremie. Mieszkańcy nie są zadowoleni z wprowadzonych zmian w rozkładzie jazdy autobusów
Komunikacja miejska w Śremie. Mieszkańcy nie są zadowoleni z wprowadzonych zmian w rozkładzie jazdy autobusów arch. red.
Z początkiem lutego w życie weszły zmiany w rozkładzie jazdy autobusów komunikacji miejskiej w Śremie. W znacznej mierze dotyczyły one likwidacji części kursów. Wprowadzone zmiany w rozkładzie jazdy wywołały niezadowolenie wśród mieszkańców gminy Śrem. Do urzędu miejskiego wpłynęło kilka wniosków o przywrócenie zlikwidowanych kursów. Sprawę poruszali również radni miejscy.

Mieszkańcy gminy Śrem niezadowoleni ze zmian w komunikacji miejskiej

Zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej w Śremie wywołały niezadowolenie wśród mieszkańców gminy Śrem. Już w dniu ogłoszenia wprowadzanych zmian, czyli 18 stycznia, pojawiły się krytyczne opinie na ich temat oraz pytania, gdzie można się odwołać lub napisać petycję, aby część kursów jednak pozostawiono. Przypominamy, że z 1 lutego zlikwidowanych zostało około 10 kursów.

Jednym z powodów, na który wskazują mieszkańcy, jest zniknięcie z rozkładu jazdy tych kursów, którymi uczniowie mogliby dojeżdżać do szkół i wracać do domu. Szczególnie uciążliwe jest to dla tych, którzy nie mieszkają w Śremie, a poza miastem. Wiele osób zwraca również uwagę na to, że dla osób starszych dotarcie spoza miasta np. do lekarza, czy po prostu na zakupy jest coraz bardziej utrudnione.

Sprawę poruszano również poprzez radnych miejskich. Interpelację w tej sprawie złożył radny Edward Szczepański, a podczas posiedzenia Komisji Oświaty, Kultury i Sportu radny Piotr Mulkowski. W obu przypadkach panowie otrzymali informację, że na chwilę obecną nie ma możliwości wprowadzenia zmian, a ich wnioski, czy też sygnały zostaną wzięte pod uwagę przy pracach nad nowym rozkładem jazdy, który w życie wejdzie od 1 lipca.

Trwa głosowanie...

Komunikacja miejska w gminie Śremie

Czy jesteś zadowolony/zadowolona z funkcjonowania komunikacji miejskiej w gminie Śrem?

Pięć wniosków złożonych w urzędzie miejskim

Zapytaliśmy śremski urząd miejski, czy poza radnymi, ktoś jeszcze zwracał się do gminy z wnioskiem o przywrócenie zlikwidowanych kursów. Jak się okazuje, takich wniosków wpłynęło pięć. Trzy z nich zostały złożone przez mieszkańców, dwa przez sołtysów. Tylko jeden z nich został uwzględniony.

Jak informuje Julia Projs ze śremskiego urzędu miejskiego, cztery z pięciu złożonych wniosków nie zostały uwzględnione z uwagi na ograniczone środki finansowe w budżecie gminy Śrem. Jak dodaje urzędniczka, stawka za tzw. wozokilometr wzrosła o 21 proc.

Wnioski, które, póki co nie zostały uwzględnione, podobnie jak wnioski radnych, mają zostać wzięte pod uwagę przy pracach nad nowym rozkładem, który będzie obowiązywał od 1 lipca 2022 r., po przeprowadzonym przetargu.

Czekamy na wasze komentarze w tej sprawie

Czekamy na wasze zdanie w tym temacie. Dajcie znać na nasz adres mailowy [email protected] lub w komentarzu na naszym profilu facebookowym.

Zobacz też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto