Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Koszty opieki nad zwierzętami w Pyszącej ponosi gmina

Bartosz Klimczuk
Koszty opieki nad zwierzętami w Pyszącej ponosi gmina
Koszty opieki nad zwierzętami w Pyszącej ponosi gmina Błażej Dąbkowski
W lipcu gmina wydała już około 70 tys. złotych na między innymi pożywienie dla zwierząt

Do dziś nie ucichły komentarze dotyczące głośnej interwencji policji i ekologów w ośrodku hodowli zwierząt w Pyszącej. Mieszkańcy Śremu i okolic, wymieniając się dostępnymi zdjęciami, snują różnorakie hipotezy odnoszące się do celowości tak szybkiej i gwałtownej akcji służb mundurowych i obrońców przyrody. Bez względu jednak na kontrowersje, jakie z pewnością budzi ta sprawa, próba rozmieszczenia zwierząt z Pyszącej w innych ośrodkach nadal trwa.

Według informacji jakie zdobył „Tygodnik Śremski”, wszystkie zwierzęta miały zostać przeniesione już jakiś czas temu. Ze względu jednak na problemy ze znalezieniem dla nich alternatywnego miejsca pobytu, część nadal pozostała w Pyszącej. Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że nadal trwa postępowanie administracyjne dotyczące czasowego odebrania zwierząt z ośrodka.

- Niezależnie od dalszych rozstrzygnięć prowadzonego postępowania administracyjnego konieczne było podjęcie działań mających na celu zapewnienie pożywienia dla zwierząt pozostałych w Pyszącej - czytamy w odpowiedzi udzielonej przez Urząd Miejski w Śremie. W dalszej części możemy przeczytać, że wśród pozostałych w Pyszącej zwierząt nadal są gatunki niebezpieczne dla życia i zdrowia człowieka.

Na ten moment wszelkie koszty związane z utrzymaniem zwierzyńca ponosi gmina. Oprócz zaopatrzenia klatek w niezbędne pożywienie, wliczane w nie są także wydatki związane z transportem oraz leczeniem zwierząt. Urząd Miejski w Śremie zaznacza jednak, że zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt, wszelkimi kosztami finalnie obciąża się właściciela lub opiekuna hodowli. Aby wyegzekwować należności, zostaną zastosowane przepisy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.

- W miesiącu lipcu koszt wyżywienia zwierząt pozostałych w Pyszącej wyniósł łącznie 68 881,06 zł - czytamy w informacji udzielonej przez Urząd Miejski w Śremie. Pozostaje zadać sobie pytanie, jak długo gmina będzie jeszcze ponosiła koszty z tytułu opieki nad pozostałymi zwierzętami w Pyszącej.

Koszty opieki nad zwierzętami w Pyszącej ponosi gmina

Prognoza pogody na czwartek

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomocnik rolnika przy zbiorach - zasady zatrudnienia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto