Książ Wielkopolski. Uroczyste wmurowanie Aktu Erekcyjnego pod halę widowiskowo-sportową

Bartosz Klimczuk
Uroczyste wmurowanie Aktu Erekcyjnego pod halę widowiskowo-sportową
Uroczyste wmurowanie Aktu Erekcyjnego pod halę widowiskowo-sportową Bartosz Klimczuk
Udostępnij:
Książ Wielkopolski. W piątek (27.11) burmistrz Książa Wielkopolskiego, Teofil Marciniak, wraz z kilkoma zaproszonymi gośćmi uroczyście wmurował Akt Erekcyjny w ścianę największej gminnej inwestycji ostatnich lat - sali sportowo-widowiskowej. Budowa ma zakończyć się w październiku 2022 roku.

Organizatorzy wydarzenia planowali je w zdecydowanie innej formie. Przy wmurowaniu Aktu Erekcyjnego mieli być obecni np. przedstawiciele władz powiatu, czy Ministerstwa Sportu. Pandemia jednak wymusiła obecność wyłącznie kilku gości. Wśród nich, poza burmistrzem Książa Wielkopolskiego, byli wiceprzewodniczący lokalnej rady Anna Szymanowska i Krzysztof Sójka, wiceburmistrz Mirela Grześkowiak, skarbnik gminna Barbara Matuszczak, reprezentantka firmy projektującej salę Katarzyna Cynka-Bajon, kierownik budowy Roman Pułkownik czy zastępca dyrektora firmy wykonującej inwestycję Henryk Szulc.

Gościem specjalnym była funkcjonariuszka Komendy Powiatowej Policji w Śremie, Martyna Wawrzyniak. Wszystkich obecnych na wydarzeniu przywitała Katarzyna Chilińska z Centrum Kultury Książ Wielkopolski.

Jest to z pewnością historyczne wydarzenie. Niecodziennie bowiem zdarza się realizowanie tak ogromnej inwestycji. Gdy startowałem na burmistrza nie planowałem wybudowania hali sportowej, przez co omal nie przegrałem. Zdawałem jednak sobie sprawę, że ciężko będzie zdobyć na to przedsięwzięcie pieniądze - przekonywał w swoim przemówieniu Teofil Marciniak.

Burmistrz Książa Wielkopolskiego wspominał, że czasami zagadywali do niego starsi mieszkańcy gminy z pytaniem, czy ta inwestycja jest w ogóle potrzebna. On jednak przekonywał, że z myślą o lokalnej młodzieży i dzieciach trzeba ją zrealizować.

Trzeba mieć również na względzie, że hala widowiskowo-sportowa będzie wypełniała także cele kulturalne. Nie ma w gminie innego takiego miejsca, gdzie będzie można zgromadzić na widowni 400 czy 500 osób - mówił Teofil Marciniak.

Burmistrz Książa Wielkopolskiego podziękował też wszystkim radnym, którzy jednomyślnie zaakceptowali jego pomysł na budowę hali. Mimo, że sama budowa kosztować będzie ponad 17 mln zł, to wraz z postawieniem parkingów oraz dostosowaniem przedszkola do wyglądu hali, całość pochłonie mniej więcej 19 mln zł.

Cieszy mnie także to, że pomimo realizowania tak dużego przedsięwzięcia, mamy pieniądze w budżecie również na inne zadania. W 2021 roku nadal będziemy budowali chodniki, remontowali drogi i stawili nowe oświetlenie - przekonywał Teofil Marciniak.

W metalowej tubie wraz z Aktem Erekcyjnym umieszczono także m.in. listę osób dzięki której hala powstanie, zdjęcie ekipy Centrum Kultury czy... maseczkę i rękawiczki jako świadectwo czasów, w których budowa powstawała.

Dla przypomnienia warto dodać, że skończony budynek będzie dwukondygnacyjny, a łączna powierzchnia użytkowej ma wynosić niemal 2,4 m kw. Oprócz sali sportowej w obiekcie znajdą się także szatnie, kawiarnia, sala zabaw dla dzieci oraz część sportowa przeznaczona m.in. na salkę fitness.

Uroczyste wmurowanie Aktu Erekcyjnego pod halę widowiskowo-sportową

Książ Wielkopolski. Uroczyste wmurowanie Aktu Erekcyjnego po...

Q&A z Robertem Kubicą

Wideo

Dodaj ogłoszenie