Lekkoatleci z powiatu śremskiego na Wielkopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Nasi reprezentaci wystartowali w trójboju i czwórboju

Tomasz Barylski
Dziewczęta ze szkoły w Nochowie zajęły trzecie miejsce w czwórboju podczas zawodów w Gnieźnie. Archiwum prywatne A. Golak
Reprezentanci powiatu śremskiego na XXIV Wielkopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Młodzi lekkoatleci wystartowali w poniedziałek 22 maja w Rejonie Czwórboju w Gnieźnie oraz Rejonie Trójboju w Jarocinie. Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy Wielkopolska, a patronat nad imprezą objęło Kuratorium Oświaty i Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Najlepsi lekkoatleci z powiatu śremskiego wystartowali w zawodach w Gnieźnie i Jarocinie

Prawo uczestnictwa w tych zawodach uzyskali mistrzowie powiatu śremskiego, a przepustką do nich były mistrzostwa, które odbyły się 9 maja na Stadionie Miejskim w Śremie. Nasz powiaty reprezentowali:

• Zespół Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Śremie (dziewczęta - trójbój),
  • Szkoła Podstawowa im. hrabiego Władysława Zamoyskiego w Nochowie w Nochowie (chłopcy - trójbój),
  • Szkoła Podstawowa im. hrabiego Władysława Zamoyskiego w Nochowie (dziewczęta - czwórbój),
  • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Zbrudzewie (chłopcy - czwórbój).

Sukces dziewcząt z Nochowa podczas lekkoatletycznego czwórboju

Podczas startu w Jarocinie (trójbój) na ostatnim etapie rywalizacji szkół dziewczęta zajęły ostatecznie szóste miejsce, a chłopcy piąte miejsce.

W Gnieźnie okazało się, że był to najmocniejszy z rejonów wśród dziewcząt. Wygrała SP z Wrześni, która wg. punktów jest z dużą przewagą 1 na listach startowych finału wojewódzkiego. Dziewczęta z Nochowa zajęły trzecie miejsce, ale awansowały do finału wojewóddzkiego w Pile z ilością zdobytych punktów. Chłopcy ze Zbrudzewa zajęli czwartą lokatę

- poinformowała Agnieszka Golak, nauczycielka i trenerka zawodniczek.

Szkołę reprezentowały: Michalina Kaczmarek, Nadia Skotarczak, Marianna Styperek, Oliwia Sielska, Antonina Litkowska oraz Maria Talarczyk.

Wiem, że dziewczyny stać na więcej, na powiecie drużyna zaprezentowała się dużo lepiej niż na rejonie. Znając ich możliwości wierzę, że można osiągnąć dobry wynik w Pile na finale wojewódzkim. W Gnieźnie dziewczęta popełniły kilka błędów taktycznych, stąd wynik punktowy był mniejszy niż w Śremie. Udało się awansować, a doświadczenie jakiego nabrały zapewne zaprocentuje na Czwórboju w Pile. Mamy w Śremie stadion, który zaczyna „żyć”. Liczę że przyczyni się to do rozwoju lekkoatletyki i pojawią się nowe talenty chętne uprawiać tę dyscyplinę sportu

- podsumowała trenerka. obyli 4 miejsce.

Sukces Agnieszki Golak w sztafecie podczas 24 Rawickiego Festiwalu Sportu

W ostatnim czasie wspomniana wyżej Agnieszka Golak wystartowała w 24 h Rawickim Festiwalu Sportu. Pochodząca z Wyrzeki biegaczka po raz pierwszy miała okazję pobieg w tak długo trwającej sztafecie. Razem z drużyną #BIEGAJLESZNO1 zajęła drugie miejsce, a nagroda w kwocie 4000 złotych została podzielona przekazana na konto Mateusza Gliniany, który choruje na glejaka oraz na rzecz Mateusza Matuszaka.

Agnieszka Golak wraz z sztafetą #BIEGAJLESZNO1 zajęła drugie miejsce podczas imprezy w Rawiczu.Archiwum prywatne A. Golak

Podziwiam te osoby, które indywidualnie biegały 24 godziny. W Śremie jest wielu takich, biegających biegi górskie, lecz na żywo pierwszy raz oglądałam takie zmagania. Moja drużyna już wcześniej wiedziała, że jak coś wygrają to pieniądze przekazują na cel charytatywny. Udało się zająć 2 miejsce i nagroda była dość duża. Tym bardziej cieszy, że mogliśmy wspomóc potrzebujących

- zdradziła biegaczka z Wyrzeki, która dodała, że udało jej się przebiec 13 pętli w średnim czasie ok. 00:11:30 na kilometr kilometr. Jak przyznała Agnieszka Golak największym zaskoczeniem było podsumowanie podczas którego okazało się, że otrzymała wyróżnienie za najszybsze pokonanie trasy. Nasza reprezentantka przebiegła jedno okrążenie liczące ok. 3 km w czasie 00:10:58.