Liceum Ogólnokształcące w Śremie ma w galerii nowego wybitnego absolwenta

Bartosz Klimczuk
Bartosz Klimczuk
Liceum Ogólnokształcące w Śremie ma w galerii nowego wybitnego absolwenta
Liceum Ogólnokształcące w Śremie ma w galerii nowego wybitnego absolwenta Bartosz Klimczuk
Udostępnij:
Poniedziałek 8 kwietnia był wyjątkowym dniem dla wszystkich śremskich szkół, głównie ze względu na początek strajku nauczycieli. Specyficzna sytuacja nie przeszkodziła jednak w pasowaniu nowych uczniów liceum .

Trzeba przyznać, że samo dostanie się do Liceum Ogólnokształcącego w Śremie tego dnia nastręczało pewnych trudności. W większości reszty lokalnych szkół liczba uczniów była niewielka, przez co nie trzeba było stać w kolejkach (jak to miało miejsce w ogólniaku), aby wpisać się na listę przygotowaną przez komitet strajkowy. A dlaczego nagle tyle osób chciało się dostać w mury śremskiego liceum skoro inne tego typu placówki świeciły pustkami?

_Wszystko to było spowodowane przez uroczystość pasowania pierwszoklasistów, połączoną z obchodami 161 - lecia ogólniaka i wprowadzeniem do szkolnej galerii kolejnego wybitnego absolwenta. _Tradycyjnie wydarzenie odbyło się w auli liceum, a zostało zainaugurowane przez Gabrielę Wasielewską, prezes stowarzyszenia zrzeszającego byłych uczniów tej jednej z najstarszych śremskich szkół.

Gabriela Wasielewska w pierwszych słowach powitała głównych bohaterów tego dnia, czyli nowy narybek liceum ogólnokształcącego. Serdecznie podziękowała również za obecność ks. prałatowi Marianowi Bruckiemu. Gdy już nastąpiło uroczyste wprowadzenie sztandaru szkoły, prezes stowarzyszenia absolwentów zaprosiła zebranych do wspólnego odśpiewania hymnu akademickiego.

- Chciałbym wam bardzo podziękować, że dziś przyszliście - rozpoczął swoje wystąpienie dyrektor ogólniaka, Piotr Mulkowski. Po tych słowach zgromadzona w auli brać uczniowska wybuchnęła szczerym śmiechem.

- Z pewnością dzień ten zapamiętacie z wielu przyczyn. Ówcześni uczniowie doceniali to, że mogli podjąć naukę w tej placówce. Brak szkoły może na początku wywołał u niektórych uczucie radości, z biegiem czasu przyjdzie jednak refleksja, czym jest wasze życie bez edukacji - kontynuował Piotr Mulkowski.

Na końcu uroczystości do galerii wybitnych absolwentów wprowadzono nową osobę - ks. dr Edmunda Majkowskiego (1892-1951) duchownego, historyka ,archiwariusza, numizmatyka.

Liceum Ogólnokształcące w Śremie ma w galerii nowego wybitnego absolwenta

Poznań: Ksiądz, dziad i baba, czyli Żandary na Ławicy

Źródło:gloswielkopolski.pl

Wideo

Dodaj ogłoszenie