Małpi gaj w Śremie. Protest przed biurem poselskim Zbigniewa Dolaty [ZDJĘCIA]

Bartosz Klimczuk
Udostępnij:
Małpi gaj w Śremie - pod taką nazwą w niedzielny wieczór (25.10) przed śremskim biurem Prawa i Sprawiedliwości odbyła się demonstracja. Dziesiątki śremian postanowiło zaprotestować przeciwko słowom posła z Prawa i Sprawiedliwości, Zbigniewa Dolaty, który w internecie protestujących przeciw orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego przed jego biurem miał nazwać "małpami w zoo". Demonstranci pod śremską siedzibą posła zapalili znicze i złożyli transparenty.

Małpi gaj w Śremie. Protest przed biurem poselskim Zbigniewa Dolaty

Organizatorem protestu był Marcin Chwałczyński - wielokrotny kandydat na burmistrza Śremu oraz działacz lokalnych struktur partii Nowoczesna. Na demonstracji pojawiła się również posłanka Paulina Henning - Kloska, która zagrzewała do dalszych manifestacji zebranych mieszkańców Śremu i starała się dodać im otuchy.

Protest w Śremie był apolityczny

Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że jedna z protestujących zabierających głos podczas wydarzenia, wyraźnie zaznaczyła, iż demonstracja jest apolityczna. Stwierdziła również, że mimo iż jej zdaniem PiS jest głównym winowajcą próby zaostrzenia prawa aborcyjnego, to Platforma Obywatelska i Nowoczesna także nie są bez winy. Ta wypowiedź nagrodzona została przez wszystkich obecnych gromkimi brawami.

Gdy wszyscy zainteresowani podzielili się swoimi emocjami, przy drzwiach do biura poselskiego Zbigniewa Dolaty zapalono znicze, położono wieszaki oraz transparenty. Następnie wszyscy spacerem udali się na rynek, gdzie protest się zakończył.

"Odpowiedź posła Z. Dolaty była ostra, ale nie chamska" - Robert Piątek

Co do wypowiedzi posła Zbigniewa Dolaty, głos publicznie w tej sprawie zabrał między innymi Robert Piątek, szef powiatowych struktur PiS.

To był komentarz pod postem lidera protestu zorganizowanego pod biurem poselskim Zbigniewa Dolaty w Gnieźnie o następującej treści; Bezzębny i bezpłodny staruch wp... dolił swoje prawo między kobiety a Boga" Równie chamskich wpisów było tam więcej. Odpowiedź posła Z. Dolaty była ostra, ale nie chamska - pisał Robert Piątek.

Małpi gaj, czyli demonstracja przed śremskim biurem PiS

Przełomowe odkrycie polskich naukowców

Wideo

Dodaj ogłoszenie