Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Miasto chwali się nowymi inwestycjami. My sprawdzamy jak one funkcjonują

Dominika Górna
Dominika Górna
Miasto chwali się nowymi inwestycjami. My sprawdzamy jak one funkcjonują
Miasto chwali się nowymi inwestycjami. My sprawdzamy jak one funkcjonują fot. Dominika Górna
Od kilku tygodni śremianie mogą korzystać z nowych rozwiązań komunikacyjnych w naszym mieście. Urzędnicy na ten cel wydali ponad 5 milionów złotych! Czy była to rozsądna inwestycja?

Przejechaliśmy Śrem wzdłuż i wszerz. Odwiedziliśmy kilka miejsc, które świeżo zostały oddane do użytku w ramach węzła przesiadkowego na Starym Rynku oraz przy ul. Zamenhofa.
Wszystko wskazuje na to, że nowoczesny parking w starej części miasta to był strzał w dziesiątkę. Śremianie bardzo chętnie z niego korzystają. Trudno znaleźć wolne miejsca parkingowe.

Zauważyliśmy jednak, że czujniki parkowania wciąż nie działają, a informacja o liczbie wolnych miejsc nie wyświetla się na tablicach na ul. Piłsudskiego czy ul. Gostyńskiej. - Musimy nad tym jeszcze popracować – informuje nas jeden z urzędników śremskiego ratusza, którego spotkaliśmy przy stacji ładującej auta elektryczne. Ona także nie została jeszcze oddana do użytku.

Tymczasem punkt przesiadkowy przy ul. Zamenhofa od początku świeci pustkami. O tym, że parking jest już gotowy na przyjęcie aut ratusz informował 4 października. Jak czytamy na stronie urzędu „Czynny jest parking przy ul. Zamenhofa, który powstał w ramach projektu dofinansowanego ze środków unijnych - Budowa zintegrowanych węzłów przesiadkowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Śremie”. Można oszacować, że koszt jego budowy to 1,5 mln złotych.

Wjazd na parking mieści się tuż obok dworca PKS, przy przepompowni Śremskich Wodociągów. Do dyspozycji są: 73 miejsca postojowe dla samochodów oraz 20 miejsc  dla rowerów. Parking jest monitorowany i oświetlony. I co najważniejsze jest darmowy! Tutaj także zainstalowano system, który zlicza auta. Jednak ten również wciąż nie działa.

- Koszt inwestycji „Budowa zintegrowanych węzłów przesiadkowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Śremie” wynosi 5 288 502,05 zł – informuje Julia Projs ze śremskiego ratusza.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto