Międzynarodowe zawody kręglarskie 2016 [ZDJĘCIA]

Paweł Wójkiewicz
Międzynarodowe zawody kręglarskie
Międzynarodowe zawody kręglarskie Paweł Wójkiewicz
Międzynarodowe zawody kręglarskie na śremskiej kręgielni zgromadziły reprezentantów z Niemiec, Danii i Polski. Wśród tych ostatnich znalazły się zespoły z Poznania, Kościana i Śremu.

Międzynarodowe zawody kręglarskie odbywały się od czwartku 18 sierpnia do soboty 20 sierpnia. Rywalizacja w XXIV Międzynarodowym Pucharze Polski oraz XVI Międzynarodowym Pucharze Starosty Śremskiego stała, jak podkreślił sędzia zawodów Edward Jaskulski na wysokim poziomie.Gospodarzem zawodów był TKKF„Sokół” Śrem.

Oficjalne otwarcie zawodów miało miejsce w piątek, 20 sierpnia. Po odegraniu hymnów państwowych trojgu śremianom: Krystynie Kocemba, Rafałowi Wachowiakowi i Tomaszowi Wojciechowskiemu; wręczono brązowe odznaki Polskiego Związku Kręglarskiego za zasługi dla kręglarstwa. Odznaki wręczał wiceprezes PZK Andrzej Łoszyk.

Rzuty otwierające zmagania kręglarzy oddali starosta śremski Zenon Jahns i burmistrz Adam Lewandowski.

W klasyfikacji generalnej obu zawodów dominowali Niemcy i Duńczyk. Dobrze spisali się śremianie, którzy dwukrotnie stanęli na najniższym stopniu podium.

W XXIV Międzynarodowym Pucharze Polski w klasyfikacji kobiet Magdalena Kaźmierczak zajęła piąte miejsce. Śremiankę wyprzedziły Niemki, które zajęły cztery czołowe lokaty. Kaźmierczak do podium zabrakło 35 punktów.

Ubiegłorocznego sukcesu nie obroniła Maria Michałowska (849 punktów), która wówczas zajęła drugie miejsce. W tym roku do podium zabrakło jej 30 punktów. 879 punktów dało wtedy śremiance miejsce na niższym stopniu podium.

W klasyfikacji mężczyzn na najniższym stopniu podium stanął Michał Przyłuski (1772 punkty). Czwarte miejsce zajął Zbigniew Staniszewski a piąte Rafał Wachowiak. Pierwsze miejsce zajął Duńczyk przed dwoma reprezentantami Niemiec. W mikstach triumfowały pary z Niemiec.

W XVI Międzynarodowym Pucharze Starosty Śremskiego zwyciężył Duńczyk przed zawodnikiem z Niemiec.Trzecie miejsce zajął Zbigniew Staniszewski (TKKF„Sokół” Śrem). Zbigniewowi Staniszewskiemu do zajęcia drugiego miejsca zabrakło dwa punkty.