Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mistrzostwa Polski w para-kolarstwie w Śremie. Szybkie ściganie w Dąbrowie - relacja z drugiego dnia zawodów

Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
Mistrzostwa Polski w para-kolarstwie w Śremie. Szybkie ściganie w Dąbrowie - relacja z drugiego dnia zawodów
Mistrzostwa Polski w para-kolarstwie w Śremie. Szybkie ściganie w Dąbrowie - relacja z drugiego dnia zawodów fot. Katarzyna Baksalary
Mistrzostwa Polski w para-kolarstwie w Śremie to dwa dni naprawdę mocnej rywalizacji na trasie przygotowanej wokół Dąbrowy. Na starcie tych Mistrzostw Polski pojawiło się bardzo dużo zawodników i pod względem frekwencji były to największe zawody jak do tej pory. Dodamy, że dopisali nie tylko zawodnicy, ale i kibice, którzy pojawiali się na niemal całej trasie, dopingując rywalizujących o najlepsze wyniki kolarzy. W naszej fotorelacji znajdziecie bardzo dużo zdjęć z niedzielnego ścigania - koniecznie zobaczcie!

W miniony weekend Śrem był gospodarzem Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym Osób Niepełnosprawnych 2021. Zawody rozgrywane były na trasie wokół Dąbrowy, gdzie w tamtejszej szkole zlokalizowane zostało biuro zawodów.

O sobotnich zmaganiach mieliście już okazję przeczytać na Śrem NaszeMiasto.pl, teraz czas na relację z niedzielnych zmagań zawodników.

Jak stwierdzili sami zawodnicy, w niedzielę pogoda była o wiele bardziej sprzyjająca ściganiu się aniżeli dzień wcześniej. Wszystko związane było z wiatrem, który próbował utrudnić kolarzom niepełnosprawnym ściganie się na trasie pod Śremem.

Pierwszy dzień Mistrzostw Polski w Dąbrowie stał pod znakiem czasówek, natomiast w niedzielę zawodnicy rywalizowali ze sobą ze startu wspólnego. Pierwsze rozegrane zostały konkurencje dla rowerów typu handbike, czyli tych napędzanych rękoma. Jak można było zauważyć, tego typu rowery mają bardzo różne konstrukcje, a zawodnicy są w nich usadowieni w rozmaity sposób. Drugą konkurencją natomiast były zmagania kolarzy na klasycznych rowerach. Rywalizacja była naprawdę na najwyższym poziomie.

O zawody rozegrane w Dąbrowie zapytaliśmy m.in. komentującego już nie jedne zmagania niepełnosprawnych kolarzy Krzysztofa Głombowicza. Spytaliśmy, jak ocenia zawody rozegrane w Dąbrowie oraz czy warto było zawody organizować w gminie Śrem.

Warto, to słowo jest za ubogie do tego czego żeśmy doświadczyli, co widzimy. Chociażby nawet od strony technicznej patrząc na jakość asfaltu, która jest bardzo ważna jeśli chodzi o wyścigi kolarskie, ale też to jakżeście nas wszyscy przyjęli. Proszę zobaczyć, ilu mieszkańców wyszło tu do nas. Mam informację, że na trasie jest jeszcze więcej kibiców niż w sobotę. Bardzo gorąco żeście nas tu przywitali – stwierdza głos zawodów w Dąbrowie, Krzysztof Głombowicz i zwraca uwagę na ogromne zaangażowanie policji, straży miejskiej i straży pożarnej. - Spotkanie z wami jest naprawdę bardzo miłe, a do tego możemy popróbować waszej kuchni no i po raz pierwszy w tle mamy scenę, cały czas gra muzyka. Myślę kochani, że szybko się nas nie pozbędziecie, myślę, że będziemy wracać – dodaje komentator.

Co zauważył w rozmowie z nami Krzysztof Głombowicz, podczas dekoracji obecni byli nasi samorządowcy, co cieszy, bo to ważne, że tacy ludzie interesują się, doskonale bowiem wiadomo, że w miejscowościach gminy Śrem, tak jak i w innych zakątkach kraju, mieszkają osoby niepełnosprawne.

Mam nadzieje, że te osoby, które dziś tu startowały będą dla niepełnosprawnych mieszkańców motywatorem i inspiracją, dowodem, że można coś zmienić w swoim życiu, wystarczy tylko wyjść z domu – dodaje Krzysztof Głombowicz.

Podium poszczególnych kategorii:

Kat. MC1/MC2

1. Filip Szydłowski (KS Inwalidów Start Szczecin)

2. Piotr Walkusz (Klub Kolarski LEW Lębork)

3. Paweł Wagner (BZSR „START” Bielsko-Biała)

Kat. MC3

1. Jarosław Wrona (niezrzeszony)

2. Mariusz Jodłowski (niezrzeszony)

3. Rafał Palkij (BZSR „START” Bielsko-Biała)

Kat. MC4

1. Bartłomiej Bertolin (BZSR „START” Bielsko-Biała)

2. Witold Skupień (Veloaktiv Kraków Zoma Team)

3. Sławomir Turonek (Olsztyński Klub Sportowy WAR)

Kat. MC5

1. Piotr Bloma (KS Inwalidów Start Szczecin)

2. Dariusz Rozwadowski (niezrzeszony)

3. Marek Ciszyński (GZSN „START” Gorzów Wlkp.)

Kat. WC4/WC5

1. Sylwia Maciejkiewicz (GZSN „START” Gorzów Wlkp.)

2. Joanna Szeliga (GZSN „START” Gorzów Wlkp.)

3. Grażyna Kidoń (GZSN „START” Gorzów Wlkp.)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Niedziele handlowe mogą wrócić w 2024 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto