Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Młodzież Wszechpolska zbierała w Śremie podpisy pod projektem ustawy

Bartosz Klimczuk
Młodzież Wszechpolska zbierała w Śremie podpisy pod projektem ustawy
Młodzież Wszechpolska zbierała w Śremie podpisy pod projektem ustawy Bartosz Klimczuk
"Tak dla rodziny, nie dla gender", to nazwa projektu ustawy przygotowanej przez prawników z fundacji Ordo Iuris, której jednym z głównym celów jest umożliwienie Prezydentowi RP wypowiedzenie konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet, nazwanej także Konwencją Stambulską. W zbiórkę podpisów w Śremie pod listą poparcia ustawy zaangażowali się członkowie Młodzieży Wszechpolskiej z Poznania.

Młodzież Wszechpolska zbierała w Śremie podpisy pod projektem ustawy

Działaczy poznańskiego oddziału Młodzieży Wszechpolskiej można było spotkać dziś od rana przy kościele pw. Mądrości Bożej. Tam właśnie zbierali podpisy pod przygotowanym wykazem obywateli, którzy popierają projekt ustawy "Tak dla rodziny, nie dla gender". Dla parafian Ducha Świętego nie była to żadna niespodzianka, ponieważ po każdej mszy, ksiądz przy okazji ogłoszeń parafialnych informował, że można po wyjściu z kościoła zapoznać się i podpisać listę.

W broszurze udostępnianej zainteresowanym na miejscu można przeczytać między innymi, że "konwencja nie stanowi skutecznego instrumentu zapobiegania i zwalczania przemocy wobec kobiet" oraz że jej przepisy "otwierają furtkę do rozmywania naturalnej tożsamości rodziny". Z całością projektu ustawy "Tak dla rodziny, nie dla gender" można zapoznać się wchodząc w galerię:

Mężczyzna także bywa ofiarą

Konwencja Stambulska to dla nas ustawa polityczna, która nie chroni rodziny w jej katolickim pojęciu. Propozycja prawników z Ordo Iuris nie tylko gwarantuje skuteczną walkę z patologicznymi problemami jakimi są alkoholizm i narkomania w rodzinie, ale także uświadamia, że w dzisiejszych czasach tak kobieta jak i mężczyzna mogą być ofiarami przemocy - tłumaczy Dariusz Lewandowski z Młodzieży Wszechpolskiej, obecny na niedzielnej (13.12) zbiórce podpisów.

Warto w tym miejscu wspomnieć , że tego samego dnia, Młodzież Wszechpolska starała się zdobywać poparcie nad projektem także w między innymi Pile, Swarzędzu, Kaliszu, czy Koninie. Dziś był ostatni dzień zbiórki, jutro wszystkie podpisy mają jechać do Warszawy.

Proboszcz ugościł na śniadaniu

Wyjechaliśmy z Poznania koło godziny 08.00 i przed 09.00 dojechaliśmy do Śremu. Postanowiliśmy być obecni na prawie wszystkich mszach świętych. Między nabożeństwami zostaliśmy bardzo zaskoczeni przez księdza proboszcza, który ugościł nas na śniadaniu. Dzięki temu mogliśmy coś zjeść i ciepłego wypić - opowiada Dariusz Lewandowski.

Jak przekonuje działacz Młodzieży Wszechpolskiej, na zbiórkę podpisów pod kościołami organizacja dostała pozwolenie Episkopatu Polski, który ma popierać inicjatywę, ale członkowie MW kontaktowali się bezpośrednio z konkretnymi parafiami. W Śremie na apel odpowiedziała tylko parafia Ducha Świętego.

Księża z innych parafii niestety nie odpisywali na maile lub nie odbierali telefonu. Nie sądzimy jednak, że jest to akt złej woli, bardziej problemy komunikacyjne. Tutaj w Śremie spotkaliśmy się z pozytywnym przyjęciem. Przez jeden dzień udało nam się zebrać ponad sto podpisów - kwituje Dariusz Lewandowski.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto